clear sky
21°C
09.06.2026.
Нови Сад
eur
117.3182
usd
100.6764
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

СВИ ПУТЕВИ У СРБИЈЕ СУ ПРОХОДНИ, АЛИ ВОЗИТЕ ОПРЕЗНО! На појединим деоницама важи забрана кретања за шлепере

05.01.2026. 11:43 11:45
Пише:
Извор:
Дневник
2
Фото: TANJUG/ VLADIMIR ŠPORČIĆ

ЈП „Путеви Србије“ обавештава јавност да су аутопутеви, државни путеви првог и другог реда, као и прилази граничним прелазима и планинским центрима проходни за саобраћај.

Местимично је забележено до пет центиметара снега у расквашеном стању на територијама Бачке, Београда, Чачка, Ивањице, Колубаре, Крагујевца, Крушевца, Мачве, Новог Пазара, Новог Сада, Панчева, Пожаревца, Ужица, Ваљева, Зајечара и Зрењанина.

На снази је забрана за кретање шлепера на територији Крушевца, Ваљева, Новог Пазара и Фрушке горе (Иришки венац). Сва расположива механизација и екипе путара су на терену и спремни су да реагују по потреби. Располажу довољним количинама соли, каменог агрегата и ризле.

ЈП „Путеви Србије“ апелује на учеснике у саобраћају да без преке потребе не крећу на пут без обавезне зимске опреме, да прилагоде брзину условима на путу, буду опрезни и не претичу возила зимског одржавања, како би се спречиле саобраћајне незгоде.

Извор:
Дневник
Пише:
Пошаљите коментар