clear sky
21°C
09.06.2026.
Нови Сад
eur
117.3182
usd
100.6764
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

НАЈБОЉИ ВАТЕРПОЛО ИГРАЧ СРБИЈЕ СУСПЕНДОВАН Страшне вести стигле за нашу репрезентацију! Ево на колико мечева Душан Мандић неће моћи да игра

13.01.2026. 09:31 13:19
Пише:
Извор:
Дневник
mandic1
Фото: ВСС/С. Сандић

Нису стигле добре вести за ватерполо репрезентацију Србије.

Српски ватерполиста Душан Мандић суспендован је на две утакмице због искључења на утакмици против Шпаније на Европском првенству у Београду, коју је Србија добила са 12:11.

Мандић је у четвртој четвртини при вођству Србије од 9:7 лактом ударио шпанског ватерполисту Алвара Гранадоса због чега је добио црвени картон. Србија је због тзв. "бруталитија" четири минута играла са ватерполистом мање, а Дисциплинска комисија ЕП је одлучила да Мандића суспендује на два меча.

Европска федерација за водене спортове (European Aqyatics) потврдила је суспензију српском репрезентативцу, Душану Мандићу због црвеног картона у дуелу са Шпанијом, те ће леворуки голгетер пропустити наредне две утакмице, у среду против Израела и два дана касније, дуел у другој фази, највероватније против Француске или Црне Горе.

Дисциплинска комисија ЕА је на један меч суспендовала Гранадоса, који је у финишу утакмице са Србијом искључен са правом замене када је фаулирао Милоша Ћука. Шпански ватерполиста ће због суспензије да пропусти дуел последњег кола групе Ц против Холандије, који је на програму у среду од 15.15 часова.

 

 

Извор:
Дневник
Пише:
Пошаљите коментар