broken clouds
21°C
04.06.2026.
Нови Сад
eur
117.3182
usd
100.6764
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

БОРБЕНИ АВИОНИ ПРАТИЛИ ЛЕТ Драма на небу изнад Шпаније

15.01.2026. 13:16 13:23
Пише:
Извор:
Танјуг/Дневник
Фото: pixabay.com

Због дојаве о бомби током лета, авион компаније Туркиш ерлајнз који је саобраћао на релацији Истанбул–Барселона принудно је слетео на аеродром Ел Прат, где су одмах активиране надлежне службе, преноси шпанска агенција ЕФЕ.

Шпански оператер аеродрома АЕНА објавио је да аеродром ради нормално, и да безбедносне службе процењују ситуацију. Два борбена авиона су, по дојави, пратила авион, који је у 11 часова по локалном времену требало да слети у Барселону, а хитне службе су евакуисале око 150 путнике и извршиле потребне провере унутар авиона, Аирбуса А321 којим управља турска авиокомпанија, преноси Паис.

Kаталонска Агенција за цивилну заштиту активирала је Аерокат план на нивоу приправности како би пратила "ризичну ситуацију" на аеродрому. Званичници Туркиш ерлајнза нису били одмах доступни за коментар.

Извор:
Танјуг/Дневник
Пише:
Пошаљите коментар