clear sky
29°C
08.06.2026.
Нови Сад
eur
117.3182
usd
100.6764
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Много се прича о 25. гренд слему ЂОКОВИЋ СМАЊУЈЕ ПРИТИСАК: Могу да победим било кога кад сложим слагалицу

17.01.2026. 10:41 10:46
Пише:
Извор:
ТАНЈУГ
спорт
Фото: TANJUG/AP Photo/Aaron Favila

Српски тенисер Новак Ђоковић рекао је пред старт Аустралијан опена да се много прича о потенцијалном освајању 25. гренд слем пехара у каријери и додао да жели да мало смањи притисак на себе.

Ђоковић, десетоструки шампион Мелбурна, у понедељак ујутру по српском времену игра меч првог кола против Шпанца Педра Мартинеза.

– Сјајно је што сам опет ту. Ово ми је 21. пут, што је невероватно. Још 2005. сам се овде први пут квалификовао за слем, то је дуго и успешно путовање – рекао је 38-годишњи Ђоковић. 

На питање да ли је ово коначно тренутак кад ће по 25. пут у каријери освојити гренд слем пехар, Ђоковић је рекао да је фокусиран на постигнуто и да жели да смањи притисак.

– Много се прича о 25. гренд слему, али више се усредсређујем на оно што сам већ постигао, није ни 24 лош број. Желим да мало смањим притисак на себе. Увек је ту притисак, али не желим да имам нити осећам тај менталитет „сад или никад“. Знам да кад сам здрав и кад сложим слагалицу, могу да победим било кога – додао је он. 

Прошле сезоне су сва четири гренд слем турнира освајали Јаник Синер и Карлос Алкараз, који тренутно доминирају светским тенисом.

– Знам да су Синер и Алкараз на другом нивоу у односу на остале, али то не значи да нико други нема шансу – закључио је Ђоковић.

 

Извор:
ТАНЈУГ
Пише:
Пошаљите коментар
ЂОКОВИЋ МОЖЕ СА СИНЕРОМ У ПОЛУФИНАЛУ АО: Олга са чувеном Американком, Кецмановићу Аргентинац прва препрека

Жреб за први гренд слем у сезони

спорт

ЂОКОВИЋ МОЖЕ СА СИНЕРОМ У ПОЛУФИНАЛУ АО: Олга са чувеном Американком, Кецмановићу Аргентинац прва препрека

15.01.2026. 09:28 09:30
ЂОКОВИЋ ЧЕТВРТИ НОСИЛАЦ НА АО: Алкараз први, жреб у четвртак
спорт

ЂОКОВИЋ ЧЕТВРТИ НОСИЛАЦ НА АО: Алкараз први, жреб у четвртак

14.01.2026. 14:32 14:36