overcast clouds
20°C
04.06.2026.
Нови Сад
eur
117.3182
usd
100.6764
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

ХОРОР У ЗРЕЊАНИНУ Мушкарац врбовао малолетнике и сексуално их експлоатисао

20.01.2026. 13:46 13:48
Пише:
Извор:
Дневник
Фото: Dnevnik.rs

Зрењанинцу Р. Б. (58), осумњиченом да је починио кривично дело трговина људима, решењем судије за претходни поступак Вишег суда у Зрењанину одређен је притвор до 30 дана.

Осумњиченом је притвор одређен на предлог Вишег јавног тужилаштва у овом граду због постојања околности да ће останком на слободи ометати поступак утицајем на сведоке, односно на оштећене које је у истрази потребно испитати, али такође и због околности које указују да ће у кратком временском периоду поновити кривично дело.

Припадници Полицијске управе у Зрењанину су 16. јануара, по овлашћењу Вишег јавног тужилаштва, одредили задржавање у трајању до 48 сати ради саслушања осумњиченом Р. Б. због сумње да је починио кривично дело трговина људима, за које је запрећена казна затвора од најмање пет година, без могућности ублажавања казне.

Наредбом о спровођењу истраге, осумњиченом Зрењанинцу се ставља на терет да је током прошле и ове године, силом, претњом и злоупотребом односа зависности и тешких материјалних прилика, врбовао више малолетних лица са подручја Зрењанина, у циљу вршења кривичних дела крађе и сексуалне експлоатације.

Против осумњиченог је, након салушања и изношења обране, јавни тужилац поднео Вишем суду у Зрењанину предлог за одређивање притвора по два основа, који је и прихваћен.

“Малолетним лицима који су оштећени кривичним делом одређен је статус посебно осетљивих сведока, те ће се према њима поступати са посебном пажњом избегавајући штетне последице по њихову личност, телесно и душевно стање. Њихово испитивање ће се обавити употребом техничких средстава за пренос слике и звука без присуства странака и других учесника у поступку у просторији у којој се буду налазили. Такође, малолетним оштећенима ће бити постављен пуномоћник”, саопштило је Више јавно тужилаштво.

Додало је да ће се у у току истраге прикупити сви докази за доношење правилне и законите јавнотужилачке одлуке, односно подизања оптужнице или обуставе истраге.

Извор:
Дневник
Пише:
Пошаљите коментар