clear sky
30°C
28.06.2026.
Нови Сад
eur
117.3182
usd
100.6764
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

АЛАРМ ЗА ВОЗАЧЕ Путеви влажни, снег расквашен, поледица могућа свуда

22.01.2026. 07:33 07:44
Пише:
Извор:
Tanjug
а
Фото: Pixabay.com

Према Извештају Штаба зимске службе, Јавно предузеће „Путеви Србије“ саопштило је да на појединим деоницама најоптерећенијих путних праваца I приоритета одржавања, на државним путним правцима II и III приоритета коловози су влажни и на њима има местимично снега у расквашеном стању, па се возачима препоручује опрезна вожња.

Деонице на којима има снега до 5 центиметара на најоптерећенијим путним правцима I приоритета одржавања су: I B-33, Штубик – Неготин – др. граница са Бугарском (гранични прелаз Мокрање), I B-35, Књажевац – Тресибаба, I B-35, Неготин – Зајечар – Вратарница – Књажевац, I B-35, граница RUM/SRB (брана ХЕ Ђердап 1) – Кладово – Неготин, I B-36, Бољевац – Зајечар – др.граница са Бугарском (гранични прелаз Вршка Чука), I B-37, Селиште – Бор, I B-40, Владичин Хан – Сурдулица – Ћурковица, I B-40, Ћурковица – др. граница са Бугарском (гранични прелаз Стрезимировци), II A-165, Зајечар – Звездан, II A-231, Божица – граница SRB/BUG (Рибарци), II A-231, Власинско Језеро – Божица, II A-233, Давидовац – Света Петка.

На осталим путним правцима I приоритета одржавања коловози су влажни у нижим пределима, снега има местимично у расквашеном стању до 5 cm на територији Врања, Зајечара.

На државним путевима II приоритета одржавања коловози су влажни у нижим пределима, снега има местимично у расквашеном стању до 5 cm на територији Новог Пазара, Врања, Зајечара.

На осталим путним правцима III приоритета одржавања коловози су влажни у нижим пределима, снега има местимично у расквашеном стању до 5 cm на територији Ивањице, Новог Пазара, Ужица, Врања, Зајечара.

У околини Зајечара учестали су ситни одрони дуж нестабилних камених косина у клисурама, усецима и засецима. Највише их има на путу IB-34 (Ђердапска клисура) и на путу IIA 221, деоница Књажевац – Кална (клисура Коренатац).

Због најављене ниске температуре у јутарњим и вечерњим сатима постоји могућност појаве местимичне поледице, а поготово на деоницама које се простиру дуж речних токова, котлина, клисура као и на путним објектима.

Екипе путарских предузећа 24 сата интервенишу на терену, посипају кризне деонице.

Лед је могућ на следећим путним правцима: II A-164 Дебели Луг – Јасиково – Жагубица, II A-164 Доњи Милановац – Мајданпек преко Омана, II B-396 Поречки мост – Брза Паланка.

Постоји могућност појаве магле на путевима, а поготово на деоницама које се простиру дуж речних токова, котлина, клисура као и на путним објектима преко река.

Магле има на следећим путним правцима: I A-2 петља Љиг – петља Таково, I A-2 петља Таково – петља Прељина, I B-21 Ивањица – Јавор, II A-194 Прилике – Катићи – Јасеново, II A-197 Куманица – Преко Брдо – Дуга Пољана, II A-198 Одвраћеница – Преко Брдо, II A-222 Кална – Стара планина Јабучко равниште.

На појединим прилазима граничним прелазима коловози су влажни и на њима има снега до 5 cm.

Прилази зимским туристичким центрима су проходни.

ЈП „Путеви Србије“ саветује возачима да без зимске опреме и ланаца не крећу на пут, а уколико се одлуче на путовање, треба да возе заиста опрезно и пажљиво.

Апел возачима је да прилагоде брзину кретања условима на путу и саветује им се максималан опрез у вожњи.

Извор:
Tanjug
Пише:
Пошаљите коментар