ОВО НЕСВАКИДАШЊЕ ТАКМИЧЕЊЕ ЗА ЊИХ ЈЕ ТРАДИЦИЈА Ево ко је умесио најкреативнији славски колач у Белосавцима
Не тако често виђено такмичење у прављењу славског колача одржано је поводом Савиндана у Основној школи „Сестре Радовић“ у селу Белосавци код Тополе.
Иако јако необично и несвакидашње, ово лепо такмичење је традиција у овој школи, а најлепши славски колач се након тога сече као славски колач школе.
– У такмичењу су учествовали ученици, родитељи ученика, запослени у школи и сви који су желели да допринесу обележавању славе и очувању лепих обичаја. Ове године изложено је укупно 17 колача, који су својом креативношћу и лепотом одушевили присутне. О победницима се одлучивало гласањем ученика, родитеља и запослених, а због великог броја квалитетних радова избор није био лак – рекла је за РИНУ Слађана Мијовић, директорка школе.
Прво место освојила је ученица седмог разреда Злата Бошковић, друго место породица Прокић из Маскара, а треће место куварице из школске кухиње.
Свима који су учествовали уручене су захвалнице за учешће на овој јединственој изложби, а за прва три места компанија „Металац” обезбедила је пригодне награде.
– Посебну захвалност дугујемо спонзору такмичења, који је обезбедио награде и подржао реализацију овог догађаја. Захваљујемо се свим такмичарима и учесницима на уложеном труду, као и свима који су учествовали у гласању и улепшали обележавање школске славе, победницима честитамо – казала је директорка.