РУКОМЕТАШИ ВОЈВОДИНЕ СЕ ПОЈАЧАЛИ: Стигли Лазић и Арсенић
У смирај прелазног рока, који истиче у поноћ 28. фебруара, РК Војводина реаговала је брзо и прецизно – у Нови Сад стижу два појачања која би могла да имају важну улогу у завршници сезоне.
Након одласка Вукашин Воркапић, црвено-бели су без одлагања затворили позицију десног крила. Франу Милети придружиће се Лука Лазић, који у клуб долази из МРК Кикинда.
Лазић иза себе има запажену сезону у Аркус лига – на 17 утакмица постигао је 62 гола, потврдивши континуитет и квалитет на највишем домаћем нивоу. Поред клупских наступа, био је и члан репрезентације Србије до 20 година, са којом је учествовао на Европском првенству у Словенији, што додатно потврђује његов потенцијал и међународно искуство.
Реч је о модерном крилном играчу, изражене брзине и одличне реализације, који се посебно истиче у игри у транзицији. У Кикинди је израстао у једног од носилаца игре, а долазак у Војводину за њега представља природан искорак и прилику за борбу за трофеје и доказивање на европској сцени.
Истовремено, на Слану бару враћа се и искусни голман Лука Арсенић. Арсенић је већ био део једне од најтрофејнијих генерација Војводине, са којом је освајао титуле шампиона Србије и националне купове, уз запажене наступе у регионалним и европским такмичењима.
Његов повратак доноси стабилност међу стативама, искуство у одлучујућим мечевима и додатни ауторитет у свлачионици – елементе који често праве разлику у борби за трофеје.
Са Лазићем као новим решењем на десном крилу и Арсенићем као сигурним ослонцем на голу, Војводина јасно шаље поруку – амбиције остају највише могуће, како на домаћој, тако и на европској сцени.
Ј. Галић