overcast clouds
20°C
04.06.2026.
Нови Сад
eur
117.3182
usd
100.6764
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Станивуковић поново задржан на граници са Хрватском, ПРЕТРЕС ЛИЧИО НА ТОРТУРУ

14.03.2026. 21:38 21:48
Пише:
Извор:
Танјуг
Фото: TANJUG/ DRAGAN KUJUNDZIC/ mn

ГРАДИНА: Градоначелник Бањалуке и председник Покрета Сигурна Српска (ПСС) Драшко Станивуковић саопштио је да је поново  данас задржан на Граничном прелазу Градина између БиХ и Хрватске, на улазу у Хрватску.

Како је навео, припадници Граничне полиције Хрватске затворили су га у издвојен простор на граничном прелазу, без објашњења због чега је овај пут искључен из саобраћаја.

"Добродошлица у Хрватску - поново задржавање, поново претрес који почиње да личи на тортуру. Овог пута уз одвођење у гаражу и псе који њушкају, уз поруку да се померим како не бих сметао псима док раде посао", навео је Станивуковић на Инстаграму.

Станивуковић се у објави запитао "какву то поруку шаљемо једни другима, ако поштовање није обострано".

"Моја порука је да грађани Хрватске овакве сцене неће доживети у Бањалуци, нити било где у Републици Српској. Овде их нико не третира као проблем", истакао је Станивуковић.

Он је поручио властима у Хрватској да оваквим односом неће успети да га удаље "од већине пристојне Хрватске". 

"Остајем доследан путу међусобног поштовања и унапређења односа између наших народа", навео је он.

Председник ПСС је рекао је да је задржавање трајало дуже од сат времена и да му је, након обављене "ригорозне процедуре", хрватска полиција омогућила наставак путовања.

Како каже, он је као "савестан човек и градоначелник платио ту казну, поштујући законе те државе".

Станивуковић је и 10. фебруара заустављен на граници Хрватске и БиХ, где су га прегледали службеници Граничне полиције, а потом је платио казну од 700 евра због нарушавања јавног реда и мира.

Како су претходно објавили медији, Станивуковић је у Грачацу изјавио да "не треба заборавити Републику Српску Крајину и Олују" и да "ова земља припада нама".

Станивуковић је тада рекао и да се, од тренутка када је одржао спорни говор, сваки његов прелазак границе претворио у неугодно искуство и да полиција редовно издваја његово возило и детаљно га прегледа, као и његове личне ствари и то при сваком уласку и изласку из Хрватске.

Извор:
Танјуг
Пише:
Пошаљите коментар