Баскеташи Србије после велике борбе поражени АМЕРИКАНЦИ ДОЧЕКАЛИ ПОБЕДУ, ОРЛОВИ ЗА БРОНЗУ СА ОЛИМПИЈСКИМ ШАМПИОНОМ
15.03.2026.
08:55
09:43
Коментари (0)
Баскеташи Србије поражени су у првом полуфиналу на ФИБА Купу шампиона у Бангкоку, па ће се за бронзану медаљу борити са Холандијом.
Боља од њих била је селекција САД-а са 15:14 и тако су савладали Србију након вишегодишњих пораза на првенствима и турнирима.
У мечу пуном преокрета славили су Американци који су на турнир у Бангкоку дошли у саставу Џастин Пирс, Џејмс Перот, Кејден Пирс и Рајли Батин.
Екипа Србије у саставу Ненад Неранџић, Стефан Миливојевић, Марко Бранковић и Филип Калуђеровић није успела да стигне до финала, Американци су преломили меч серијом 5:1 код резултата 9:9.
У другом полуфиналу Шпанија је савладала Холандију са 20:15.
Меч за бронзу између Србије и Холандије је у 10.05, а велико финале у 11.35.
М. К.