clear sky
28°C
07.06.2026.
Нови Сад
eur
117.3182
usd
100.6764
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

"ПЕТАРДА" ЦРВЕНЕ ЗВЕЗДЕ У ЗМАЈЕВУ на прослави 100 година Обилића

29.03.2026. 19:53 19:56
Пише:
Извор:
Дневник/ФК Црвена звезда
zvezda1
Фото: ФК Црвена звезда

Фудбалери Црвене звезде славили су у пријатељској утакмици против Обилића из Змајева са 5:0.

Шампион Србије је доласком у село, у близини Врбаса, увеличао прославу 100 година клуба.

Запретили су црвено-бели већ у шестом минуту, када су Дуарте и Хандел одиграли дупли пас, затим је нападач Звезде шутирао са ивице казненог простора, али је лопта завршила мало преко гола.

Црвено-бели су тоталну иницијативу крунисали голом у 17. минуту. Овусу је прошао по десној страни, одлично центрирао, а на ефектан начин, маказицама, мрежу је затресао Дуарте и довео екипу Дејана Станковића до предности. Само два минута касније запретио је Хандел, након одличног паса Катаија у казненом простору, али је ударац везног фудбалера био непрецизан.

Играо се 22. минут када је Лучић дугом лоптом променио страну и упослио Овусуа, али није успео након одличног пријема брзоноги фудбалер црвено-белих да на прави начин захвати лопту, па је његов ударац завршио изнад пречке домаћих.

На истеку 24. минута још један гол Црвене звезде, када је Катаи добио лопту на 25 метара, прецизним ударцем са дистанце затресао мрежу Обилића и дуплирао предност црвено-белих. Близу трећег гола црвено-бели били су у 32. минуту, након што је после продора Овусу шутирао са дистанце, али је добро реаговао голман домаћих.

Наставили су са константним нападима изабраници Дејана Станковића, а у 34. минуту су стигли и до трећег гола. Катаи је на сјајан начин упослио Ристовског, а млади бек је оштрим пасом пронашао Хандела на другој стативи, коме није било тешко да спроведе лопту у мрежу Обилића.

Друго полувреме наставило се у истом ритму за црвено-беле, а у 51. минуту стигли су фудбалери Црвене звезде и до четвртог поготка. Примио је лопту Такер на десној страни казненог простора, шутирао, али је његов ударац одбранио чувар мреже домаћих. Ипак, сјајно се кретао Шарић, покупио одбитак и послао лопту у небрањени део мреже.

Само минут касније Ђорђевић се нашао у великој прилици када је извршио одличан притисак на последњу линију Обилића, стигао до лопте, али је његов ударац успео да заустави голман екипе из Змајева.

Играо се 57. минут када је Звезда стигла и до петог гола. Трач је на сјајан начин упослио Шарића, а талентовани везни играч је изашао сам пред гол противника и рутински спровео лопту у гол домаће екипе.

Звезда ће наредни меч играти 5. априла против Радника у Сурдулици, у мечу 29. кола Суперлиге.

Обилић Змајево - Црвена звезда 0:5 (0:3)

ЗМАЈЕВО: Стадион „Спортски центар Змајево“. Стрелци: Дуарте у 17, Катаи у 24, Хандел у 34. и Шарић у 51. и 57. минуту за Црвену звезду.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Матеус (од 35. Гутеша), Станковић (од 35. Такер), Родригао (од 35. Рогановић), Тебо (од 35. Мандеј (од 52. Милетић)), Ристовски (од 35. Аделеке (од 51. Стојановић)), Хандел (од 35. Голубовић), Крунић (од 35. Ђорђевић), Овусу (од 35. Василић), Катаи (од 35. Шарић), Лучић (од 35. Мишић), Дуарте (од 35. Трач).

ОБИЛИЋ: Вучетић (од 47. Поповић (од 55. Јано)), Кнежевић (од 48. Алексић), Јокић (од 48. Квргић), Кобиларов (од 48. Миловац), Узелац (од 59. Баришић), Штефек (од 59. Рикало), Тепавчевић (од 59. Миловић), Крстић (од 69. Ковжан), Марковић (од 59. Бецић), Вујошевић, Лазић.

Извор:
Дневник/ФК Црвена звезда
Пише:
Пошаљите коментар
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА СЕ НАМУЧИЛА У ЛОЗНИЦИ: Пенал мајстор Матеус сачувао победу црвено-белима против ИМТ-а
zvezda

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА СЕ НАМУЧИЛА У ЛОЗНИЦИ: Пенал мајстор Матеус сачувао победу црвено-белима против ИМТ-а

15.03.2026. 19:15 19:18