clear sky
21°C
09.06.2026.
Нови Сад
eur
117.3182
usd
100.6764
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

ЦИКЛОН ДОНОСИ „ЈЕСЕН У ПРОЛЕЋУ“ Чубрило прогнозира краткотрајно отопљење ПОСЛЕ ВАСКРСА НОВО ЗАХЛАЂЕЊЕ

01.04.2026. 12:48 13:06
Пише:
Извор:
Дневник
meteo
Фото: AI, ilustracija

Од данас на време у региону снажно утиче циклон који се формирао у области Сицилије, док се са севера истовремено спушта нова маса хладног ваздуха, упозорава Марко Чубрило.

„Од данас ка нама свој утицај шири јак циклон са центром у околини Сицилије док са севера стиже нова количина хладног ваздуха“, наводи Чубрило.

Према његовим речима, падавине ће најпре захватити јужне делове региона, а затим ће се ширити ка северу. Очекује се киша, док ће на планинама изнад 800 метара надморске висине падати суснежица и влажан снег. Дневне температуре кретаће се од свега 4 до 14 степени.

До викенда ће, како истиче, овај циклон постепено одмицати ка Грчкој, али ће његов утицај и даље бити изражен.

„Преовлађиваће умерено до знатно облачно, уз повремену кишу, а у вишим пределима и снег. Температуре ће бити знатно испод просека“, објашњава он.

sneg
Фото: TANJUG/ Branko Lukić

Посебно се издвајају планински предели Босне и Херцеговине, Црне Горе и Србије, где се очекује значајнија количина падавина. У већем делу региона падавине ће бити умереније, али ће хладан северни ветар додатно појачавати осећај хладноће.

Ипак, већ за викенд стиже преокрет.

„За викенд се очекује јачање антициклона, стабилизација и отопљење, тако да би у недељу температуре могле достићи и до 21 степен“, наводи Чубрило.

Почетак наредне седмице донеће право пролећно време – сунчано, са свежим јутрима и пријатним дневним температурама од 15 до 23 степена.

Међутим, ова стабилизација неће дуго потрајати.

„Јутарњи прорачуни поново прете захлађењем после 12. априла, тако да би средина месеца могла бити кишовита и релативно хладна“, упозорава Чубрило.

До тада, како закључује, очекује нас права „јесен у пролећу“, а затим краткотрајно отопљење.

Извор:
Дневник
Пише:
Пошаљите коментар