ОДБОЈКАШИЦЕ ЈЕДИНСТВА У ПОЛУФИНАЛУ ПЛЕЈ-ОФА: Старопазовчанке убедљиве у Ужицу, прошао и ТЕНТ
Одбојкашице Јединства из Старе Пазове пласирале су се у полуфинале плеј-офа Суперлиге Србије.
Екипа Јова Цаковића је и у Ужицу против тамошњег Јединства славила, сада убедљиво 3:0 (25:17, 25:21, 25:14).
Важио је тим из Старе Пазове за апсолутног фаворита пре почетка овог четвртфиналног дуела, али су Ужичанке у првој утакмици доказале да никако нису за потцењивање. Стога је гост из Старе Пазове максимално озбиљно морао да схвати утакмицу у Ужицу, уколико је планирао да има што више времена да се, како психички, тако и физички, припреми за полуфинале. А тако је и било, пошто је гостујуће Јединство од првог поена било на висини задатка и ни у једном тренутку није допустило домаћину да га озбиљније угрози.
Ања Зубић предводила је свој тим до победе са 15 поена, Ема Клопић уписала је 13, а поен мање Анђела Кукило. На другој страни се истакла Анђела Тошић са десет поена, а пратила ју је Теодора Исаиловић са девет.
ТЕНТ је такође у полуфиналу. Обреновчанке су други пут поразиле Партизан ЦБС, овог пута у Београду 3:0 (25:8, 25:16, 25:21).
ТЕНТ ће у полуфиналу играти против победника дуела између Железничара и Црвене звезде, док ће Јединство одмерити снаге са Убом.
Прва утакмица заказана је за 11. април, док ће се реванш одиграти три дана касније (14. април). Евентуалне мајсторице на програму су 17. априла.