ЗРЕЊАНИНАЦ КРИВ ЗА ПЉАЧКУ ЗЛАТАРЕ У ЧЕШКОЈ Окривљеном три године затвора и да врати скоро 2,8 милиона динара
Зрењанинац Ш. М. (35) правоснажно је осуђен на трогодишњу затворску казну због кривичног дела разбојништво у саизвршилаштву, потврђено је у Вишем јавном тужилаштву у Зрењанину.
Он је оглашен кривим што је 17. новембра 2011. године, у јутарњим часовима, у чешком граду Весели на Морави, по претходном договору и у заједници са још два непозната мушкарца, ушао у златару „Аурум”, која је власништво Х. Л. из места Подоли. Како се наводи, Зрењанинац је насилно оборио продавачицу на под, обавио преметачину по златари и из ње украо значајну количину златног, сребрног и другог накита, као и одређену суму новца, укупне вредности 2.788.702 динара. Након тога је са накитом и парама напустио златару.
Кривични поступак против њега, који је правоснажно окончан, вођен је по оптужници Вишег јавног тужилаштва у Зрењанину.
Пресудом Вишег суда у Зрењанину, од 10. априла прошле године, Ш. М. је осуђен на казну затвора у трајању од три године. Обавезан је и да власнику златаре Х. Л. надокнади имовинскоправни захтев у износу од 2.788.702 динара.
Апелациони суд у Новом Саду је потврдио првостепену пресуду зрењанинског суда
Више јавно тужилаштво се, међутим, жалило због одлуке о изреченој кривичној санкцији, док је одбрана окривљеног у својој жалби указивала на наводне битне повреде одредаба кривичног поступка, повреду кривичног закона и погрешно и непотпуно утврђено чињенично стање, те одлуку о санкцији, тврдећи да Зрењанинац Ш. М. није ни учинио дело за које се терети.
Апелациони суд у Новом Саду је својом пресудом одбио жалбе и браниоца и јавног тужиоца као неосноване, те потврдио првостепену пресуду зрењанинског суда.