clear sky
21°C
09.06.2026.
Нови Сад
eur
117.3182
usd
100.6764
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

НА КВАНТАШУ, НАЈЛОНУ И У БЕОЧИНУ

СА ПИЈАЧНИХ ТЕЗГИ УКЛОЊЕНО ВИШЕ СТОТИНА КИЛОГРАМА НЕИСПРАВНЕ ХРАНЕ Откривене озбиљне неправилности ПРОИЗВОДИ БЕЗ ДЕКЛАРАЦИЈЕ И ИСТЕКЛОГ РОКА

29.04.2026. 10:34 10:47
Пише:
Извор:
Tanjug
а
Фото: Pixabay.com

Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде – Управа за ветерину саопштило је данас да су у периоду од 24. до 26. априла 2026. године спроведене појачане контроле хране на пијацама у Јужнобачком округу, са циљем заштите здравља потрошача и унапређења безбедности хране.

На Кванташкој пијаци у Новом Саду, 24. априла, инспектори су из промета уклонили укупно 422,1 килограм небезбедне хране животињског порекла, укључујући производе без декларације, са истеклим роком и здравствено неисправне производе, а сва роба је упућена на нешкодљиво уништење, наводи се у саопштењу.

Дан касније, 25. априла, на пијаци у Беочину откривено је додатних 124,7 килограма небезбедних производа животињског порекла, домаћег и увозног порекла, без одговарајуће декларације, а и ова храна је повучена из промета уз налог за нешкодљиво уништење.

Поред тога, на пијаци "Најлон" у Новом Саду, 26. априла, инспекција је утврдила присуство нерегистрованих субјеката и из промета уклонила још 185,48 килограма небезбедне хране, чиме је спречено њено даље пласирање потрошачима, додаје се у саопштењу.

Такође, 25. марта 2026. године у Београду, инспектори су утврдили неправилности у излагању и продаји производа животињског порекла, укључујући неадекватне услове чувања, недекларисане производе и необележена јаја.

Сва затечена храна проглашена је небезбедном, повучена из промета и упућена на нешкодљиво уништење, напомиње се у саопштењу.

Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде поручило је да ће, у циљу заштите здравља грађана, сузбијања нелегалног промета и подизања нивоа безбедности хране на тржишту, инспекцијске контроле бити настављене и у наредном периоду.

Извор:
Tanjug
Пише:
Пошаљите коментар