clear sky
23°C
08.06.2026.
Нови Сад
eur
117.3182
usd
100.6764
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

ГОРЕЛО ДВА ХЕКТАРА ШУМЕ! Ватрогасци спречили већу катастрофу код Бајине Баште, узрок поново људски фактор

04.05.2026. 14:06 14:15
Пише:
Извор:
Дневник/РИНА
a
Фото: RINA

Упркос свим апелима на територији Националог парка Тара избио је још један шумски пожар, а узрок је као и у већини случајева људски фактор.

Ватра је букнула у селу Растиште у засеоку Козеле, а на лице места одмах су упућене екипе Ватрогасно-спасилаче јединице из Бајине Баште,  а у гашењу пожара учествовали су и припадници Службе чувара заштићеног подручја ,,Национални парк Тара“ д.о.о. обучени за овакве ситуације.

- Пожар је у најраћем року локализован и брзо ликвидиранм. Оно штоје важно напоменути јесте да је и у овом случају узрок био људски фактор, који је иначе и најчешћи узрок шумских пожара. Пожаром је захваћена површина од око 2 хектара, где је приликом непажње и паљења дрвног материјала изгорело ситно растиње, ливада и део шуме, саопштено је из Националног парка Тара. 

Они упозоравају да су тренутне временске прилике, праћене ветровима и повећањем температуре, погодне за настанак оваквих ситуација.

 Зато апелујемо да се не пали ватра у близини шуме и да се пријави сваки отворени пламен, поручују из НП Тара.

Извор:
Дневник/РИНА
Пише:
Пошаљите коментар