ВЕЛИКИ УСПЕХ НАШИХ МЛАДИХ ШАХИСТА: Европско злато за Уроша Бранковића, Леониду Ивановићу сребро
Шахисти Србије освојили су две медаље на Европском школском првенству у Трогиру.
У конкуренцији стотину такмичара из 18 земаља, нашу земљу су представљали Леонид Ивановић, Лонгин Ивановић, Урош Бранковић и Михајло Илић.
Урош Бранковић (У17) освојио је златну медаљу, доневши велику радост за српску шаховску јавност и своју земљу и поносно стајао на постољу огрнут српском заставом. Урош је од самог старта играо чврсто и избио на чело табеле где је и остао до краја са освојених 6 бодова.
Леонид Ивановић (У11) освојио је сребрну медаљу и заузео друго место са истим бројем бодова 6.5, као и победник Акер Мериц Зеyнел из Турске уз 5 победа, 3 ремија и један пораз.
Михајло Илић (У15) заузео је пето место са 5 бодова и показао велику борбеност где му је у последњем колу била неопходна победа за медаљу, али није успео.
Лонгин Ивановић (У9) заузео је седмо место са 4 бода у конкуренцији 14 играча и мало му је недостајало да се окити медаљом имајући у виду да је другопласирани имао 0,5 бодова више од њега.