few clouds
19°C
04.06.2026.
Нови Сад
eur
117.3182
usd
100.6764
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Нишки бенд не престаје да одушевљава Европу

СРБИЈИ НАГЛО СКОЧИЛЕ ШАНСЕ ЗА ПОБЕДУ (ВИДЕО) Вечерас ПОЧИЊЕ 70. „ПЕСМА ЕВРОВИЗИЈЕ”: „Лавина” наступом ВЕЋ ОСВОЈИЛА ПУБЛИКУ, ЦЕЛА САЛА ВРИШТИ, објављен снимак њиховог наступа

12.05.2026. 10:59 12:09
Извор:
Dnevnik.rs
Лавина на Евровизији
Фото: Alma Bengtsson / EBU

Јубиларно 70. издање „Песме Евровизије” почиње вечерас од 21 час а пренос уживо гледаоци у нашој земљи традиционално ће моћи да прате путем првог програма Радио-телевизије Србије.

У првом полуфиналу, уз још 14 земаља, представиће се и Србија, па ће тако нишки бенд „Лавина” наступити последњи - под редним бројем 15. Овај бенд већ је имао пробу за стручни жири и то пред публиком, а снимак је објављен на друштвеним мрежама и одушевио јавност. 

 

@celsoreacts LAVINA - Kraj Mene | 🇷🇸 Serbia | Eurovision 2026 Live Performance #Eurovision2026 #ESC2026 #Serbia #UnitedByMusic ♬ original sound - celsoreacts

 

Они ће песмом „Крај мене” покушати најпре да се домогну финала, које је заказано за суботу, 16. мај, а онда и да у великој завршници остваре високи пласман и потенцијално се у Србију врате са трофејем победника. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Eurovision Song Contest (@eurovision)

 

Кладионичари Србији предвиђају пролазак у финале и у њему 22. место. Међутим, из дана у дан све више гледалаца се клади управо на „Лавину”, па се чини да су освојили симпатије и пре самог наступа. 

 

У бечкој „Штатхали“ уживо ће се поред Србије представити и: Молдавија: (Satoshi – Viva, Moldova!), Шведска (Felicia – My System), Хрватска (Лелек – Андромеда), Грчка (Akylas – Ferto), Португалија (Bandidos do Cante – Rosa), Грузија (Bzikebi – On Replay), Финска (Linda Lampenius x Pete Parkkonen – Liekinheitin), Црна Гора (Тамара Живковић – Нова зора), Естонија (Vanilla Ninja – Too Epic To Be True), Израел (Noam Bettan – Michelle), Белгија (Essyla – Dancing on the Ice), Литванија (Lion Ceccah – Sólo quiero más), Сан Марино (Senhit – Superstar) и Пољска (Alicja – Pray). 


О десет „путника” у финале одлучују равноправно гласови публике и стручног жирија у односу 50:50. 

Уз директан пренос на РТС 1, такмичење ће се све три вечери приказивати и на каналима РТС Свет и РТС Звук, интернет платформи РТС Планета, а моћи ће и да се слуша на првом програму Радио Београда.

В. Бијелић

Извор:
Dnevnik.rs
Пошаљите коментар
ПОЛИТИЧКЕ ТЕНЗИЈЕ ПРЕД ЕВРОВИЗИЈУ (ВИДЕО) Јубиларно издање у Бечу још није ни почело, а ВЕЋ ОБЕЛЕЖЕНО СКАНДАЛИМА и неизвесношћу! СРБИЈИ СЕ ПОСЛЕ ПРОБЕ СМЕШИ ФИНАЛЕ

Пет земаља не учествује због Израела

Група Лавина Евровизија

ПОЛИТИЧКЕ ТЕНЗИЈЕ ПРЕД ЕВРОВИЗИЈУ (ВИДЕО) Јубиларно издање у Бечу још није ни почело, а ВЕЋ ОБЕЛЕЖЕНО СКАНДАЛИМА и неизвесношћу! СРБИЈИ СЕ ПОСЛЕ ПРОБЕ СМЕШИ ФИНАЛЕ

05.05.2026. 18:00 13:35
ДРАГО НАМ ЈЕ ШТО ЋЕМО ПРОМЕНИТИ НАСТУП (ВИДЕО, ФОТО) Чланови бенда „Лавина” након победе на „Песми за Евровизију” ОТКРИЛИ КАКО ЋЕ ИЗГЛЕДАТИ ЊИХОВ „МЕТАЛ СПЕКТАКЛ” У БЕЧУ: „Пустили смо машти на вољу”

Због њих Србија нагло скочила на кладионицама

1

ДРАГО НАМ ЈЕ ШТО ЋЕМО ПРОМЕНИТИ НАСТУП (ВИДЕО, ФОТО) Чланови бенда „Лавина” након победе на „Песми за Евровизију” ОТКРИЛИ КАКО ЋЕ ИЗГЛЕДАТИ ЊИХОВ „МЕТАЛ СПЕКТАКЛ” У БЕЧУ: „Пустили смо машти на вољу”

01.03.2026. 14:57 15:16
ОДУСТАЛИ ЗБОГ ПАЛЕСТИНЕ Словенија неће преносити Евровизију након повлачења земље са догађаја

БОЈКОТ НАЈАВИЛЕ ИСЛАНД, ИРСКА, ХОЛАНДИЈА, ШПАНИЈА...

Youtube prinstcrin/Eurovision Song Contest

ОДУСТАЛИ ЗБОГ ПАЛЕСТИНЕ Словенија неће преносити Евровизију након повлачења земље са догађаја

23.04.2026. 16:26 16:32