overcast clouds
27°C
09.07.2026.
Нови Сад
eur
117.3182
usd
100.6764
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

ЂОКОВИЋ ЗВАНИЧНО ПОТВРДИО: Троицки нови тренер најбољег српског тенисера

20.05.2026. 15:02 21:02
Пише:
Извор:
Дневник/Спорт клуб
djokovic
Фото: Tanjug (AP Photo/Andrew Medichini)

Већ неко време Новак Ђоковић говори да би нови главни тренер могао да буде једино неко ко њега већ добро познаје.

И управо такав је стигао – Виктор Троицки нови је члан Ђоковићевог тима, сазнаје Спорт клуб.

Троицки је већ виђен уз Ђоковића на тренингу на Ролан Гаросу у уторак, када је Ноле спаринговао са Александером Зверевом.

"Добродошао мој пријатељу, саиграчу, а сада и тренеру", написао је, уз заједничку фотографију, Ђоковић на Инстаграму.

 

 

Као селектор Дејвис куп тима Србије, Троицки је био Ђоковићев тренер на Олимпијским играма 2024. године, када је Ноле дошао до историјског злата.

Детаљи договора још нису познати, Новак је претходних година имао кратке сарадње с пријатељима-тренерима (Ненад Зимоњић, Душан Вемић), па ћемо видети хоће ли овога пута бити другачије. Вероватно хоће, с обзиром на то да је Троицки досад тренирао Миомира Кецмановића.

 

 

Више ће се свакако знати после Новакове уводне конференције за медије у Паризу, која ће се одржати током викенда.

Функцију главног тренера скоро пуних годину дана обављао је Борис Бошњаковић. Он је такође у Паризу, а његова специјалност јесу аналитика и скаутинг противника.

Веома добри пријатељи још из детињства – дели их годину дана разлике – Ђоковић и Троицки бројне професионалне препреке заједно су превазилазили. На АТП купу 2020. године, управо је дубл Новак-Виктор донео Србији победу у финалном дуелу са Шпанијом.

Троицки је, као што је речено, досад био тренер Миомира Кецмановића, који је прошле седмице освојио челенџер у Валенсији и вратио се у топ 50. Кецмановићев главни тренер сада ће постати Огњен Јовановић, који је повремено већ био у Миомировом тиму. Видећемо хоће ли Кецмановић потражити још неко решење.

С Кецмановићем је Виктор радио од почетка 2025. године, а претходно је скоро пуне две сезоне био тренер Хамада Међедовића.

Селектор је Дејвис куп репрезентације Србије од 2021. године.

Као играч, Троицки је био 12. тенисер света и освојио три АТП титуле, а на гренд слем турнирима му је измакло четвртфинале. Пет пута је играо осмину финала, а против Марија 2011. у Паризу и Поспишила 2015. на Вимблдону испустио је 2-0 у сетовима.

(Спорт клуб)

Извор:
Дневник/Спорт клуб
Пише:
Пошаљите коментар
ЂОКОВИЋА ПОРАЗ УДАЉИО ОД НАДАЛА: Рекорд Шпанца за сада чека
спорт

ЂОКОВИЋА ПОРАЗ УДАЉИО ОД НАДАЛА: Рекорд Шпанца за сада чека

09.05.2026. 16:10 16:20
СРЕЋА ПОГЛЕДАЛА СРБИЈУ НА ЖРЕБУ! Фаворит је у битном дуелу Дејвис купа ТРОИЦКИ ПОРУЧИО: Морамо играти у најјачем саставу
спорт

СРЕЋА ПОГЛЕДАЛА СРБИЈУ НА ЖРЕБУ! Фаворит је у битном дуелу Дејвис купа ТРОИЦКИ ПОРУЧИО: Морамо играти у најјачем саставу

12.02.2026. 17:03 17:07