ДЕЧАК (13) КУВАО РУЧАК ПА ИЗАЗВАО ПОЖАР! Покушао сам да угаси ватру, хитно превезен у болницу
У покушају да угаси пожар, малолетник је изнео запаљене предмете на терасу, услед чега се запалила и одећа која се тамо сушила.
Тринаестогодишње дете пребачено је данас у болницу након што је избио пожар у стану у центру Скопља. Према информацијама, дете је задобило опекотине и нагутало се дима док је покушавало само да угаси ватру.
Из Министарства унутрашњих послова Северне Македоније саопштено је да је пожар пријављен око 12.40 часова, након чега су интервенисали ватрогасци и екипа Хитне медицинске помоћи.
Пожар избио током кувања и проширио се на терасу
Према незваничним информацијама, малолетно лице је било само у стану и кувало када су се у једном тренутку запалили кухињска крпа или сунђер.
У покушају да угаси пожар, малолетник је изнео запаљене предмете на терасу, услед чега се запалила и одећа која се тамо сушила.
Дете успело да изађе пре ширења ватре
Густи дим је узнемирио станаре у околним зградама, али је захваљујући брзој реакцији дете успело на време да изађе из стана пре него што се пожар проширио.
Убрзо након тога, возилом Хитне медицинске помоћи превезено је у Градску општу болницу у Скопљу.