(ВИДЕО) СНАЛАЖЉИВИ ЧАЧАНИ ХИТ НА МРЕЖАМА! Овако се сналазе док град данима нема воду
Док Чачак и даље има проблем са водоснабдевањем због хаварије на магистралном цевоводу, на друштвеним мрежама појавио се снимак који је многима привукао пажњу.
На једној улици у ширем центру града грађани су се организовали уз помоћ црева и хидрофор пумпе како би дошли до воде, а многи су овај призор описали као прави пример сналажљивости у ванредној ситуацији.
„Овако се Чачани сналазе током несташица воде. Црево, хидрофор пумпа и једна улица у ширем центру града“, стоји у опису снимка који се дели на мрежама.
Подсећамо, Чачак је током ноћи поново остао без воде услед нове хаварије на магистралном цевоводу. Грађани су остали и без техничке воде, а на више локација у граду распоређене су цистерне са пијаћом водом.
Према ранијим информацијама, у први мах се веровало да квар није толико озбиљан и да неће доћи до нове обуставе водоснабдевања, али се испоставило да је хаварија ипак већа него што се очекивало, због чега је вода морала да буде испуштена из система како би цев поново била заварена.
(Дневник/РИНА)