Светски конгрес економиста наредне недеље у Београду
БЕОГРАД: Београд ће од 22. до 26. јуна бити домаћин 21. светског конгреса економиста који ће окупити више од 1.000 учесника из целог света, међу којима и добитнике Нобелове награде за економију, професоре водећих универзитета, представнике међународних финансијских институција, централних банака и креаторе економских политика, рекао је председник Савеза економиста Србије (СЕС) Александар Влаховић.
По његовим речима, то ће бити највећи међународни научни и стручни скуп економиста до сада организован у Србији, те да се после скоро 20 година овај најзначајнији светски догађај у економској струци враћа у Европу, а први пут ће бити у региону југоисточне Европе.
"Ово је највећи међународни научни и стручни скуп економиста икада организован у Србији и за СЕС је признање и доказ нашег међународног кредибилитета", рекао је Влаховић.
Тема овогодишњег конгреса је "Супротстављене визије света: глобализам насупрот национализму, мултилатерализам насупрот билатерализму и демократија насупрот аутократији".
Програм ће обухватити најважнија питања савремене глобалне економије - од геополитичких промена, међународне трговине и индустријске политике, до инфлације, монетарне стабилности, вештачке интелигенције, тржишта рада и будућности глобалног економског поретка.