БУЏЕТ НОВОГ САДА У ПЛУСУ Приходи премашили расходе за више од пет милијарди динара
Град Нови Сад остварио је током 2025. године приходе од 50,1 милијарди динара и расходе од 45 милијарди динара, наведено је у предлогу завршног рачуна буџета града, који је на данашњој седници прихватио Савет за буџет и финансије градске скупштине.
Савет за буџет и финансије Скупштине Града Новог Сада размотрио је и усвојио Предлог одлуке о завршном рачуну буџета Града Новог Сада за 2025. годину, као и Извештај о ревизији консолидованих финансијских извештаја завршног рачуна буџета Града Новог Сада за 2025. годину, наведено је у саопштењу Града Новог Сада.
Како је на седници речено, на крају 2025. године, укупно остварена средства буџета са средствима из додатних прихода износе 50,1 милијарде динара (50.163.163.935,98), што чини 100,79 одсто годишњег плана.
Укупно извршени расходи и издаци из свих извора финансирања износе 45 милијарди динара (45.065.837.075,41) односно 90,55 одсто годишњег плана.
Мањи проценат реализације расхода и издатака указује да неки од планираних пројеката и активности нису остварени у жељеном обиму, наводи се у саопштењу.
Капитална потрошња Града Новог Сада у 2025. години садржала је издвајања за основна средства и другу нефинансијску имовину у износу од 7,3 милијарде динара (7.360.398.743,68) или 86,24 одсто планираних средстава за ове намене.
Капитални трансфери осталим нивоима власти забележени су у износу од 939 милиона динара (939.079.260,64) или 86,41 одсто планираних средстава за ове намене, а капиталне субвенције износиле су 1,3 милијарде динара (1.319.324.906,07), односно 76,98 одсто планираних средстава.
Капиталне дотације организацијама за обавезно социјално осигурање износиле су 48,8 милиона динара (48.876.960,00) што је 99,4 одсто од планираног, а остале капиталне дотације и трансфери износили су 38,6 милиона динара (38.663.417,60) односно 100 одсто планираног износа.
Укупно, средства утрошена на капиталну потрошну износила су 9,7 милијарди динара (9.706.343.287,99) или 84,97 одсто од планиране потрошње за ту намену, а 21,54 одсто од укупно утрошених средстава у 2025. години, наведено је у саопштењу.
На седници је прихваћен и предлог одлуке о допуни Одлуке о накнадама за коришћење јавних површина на територији Града Новог Сада.
О прихваћеним предлозима одлучиваће одборнице и одборници на наредној седници новосадског парламента.