scattered clouds
22°C
03.07.2026.
Нови Сад
eur
117.3182
usd
100.6764
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

ОК ВОЈВОДИНА У НОВУ СЕЗОНУ СА СТАРИМ ЗНАНЦЕМ НА КЛУПИ: Гавранчић поново код куће, Наранчић отишао

03.07.2026. 22:28 22:45
Извор:
Дневник
gavrancicFF__2399
Фото: ОК Војводина

Када се враћате кући, многе речи нису потребне.

Управо тако изгледа повратак Синише Гавранчића у Одбојкашки клуб Војводина. После једне сезоне проведене у хрватској Мурси, искусни стручњак поново је на клупи клуба у којем је изградио и играчко и тренерско име.

За Новосађане ово није долазак непознатог тренера, већ повратак човека који одлично познаје систем клуба. Више од 12 година био је део стручног штаба Војводине, пролазећи пут од рада са млађим категоријама, преко улоге првог асистента, до шефа стручног штаба. У том периоду учествовао је у освајању четири титуле првака Србије, два Купа Србије и три Суперкупа, а са црвено-белима је био и учесник Лиге шампиона.

– Војводину сам увек сматрао другом кућом, тако да сам лако донео одлуку да прихватим понуду генералног директора Николе Салатића. И када нисам био у клубу, остао сам у контакту са људима из Војводине и добро сам упућен у све што се дешава – рекао је Гавранчић.

Нови шеф струке свестан је да га не чека лак посао. После бројних кадровских промена и одлазака искуснијих играча, Војводина ће у нову сезону ући са још млађим саставом. Управо зато најављује много рада, стрпљења и постепеног стварања екипе која ће временом достићи ниво који се од клуба такве традиције очекује.

– Речено ми је да резултатског притиска неће бити, али знам где сам дошао. У Војводини су циљеви увек највиши. Очекује нас много тренинга и рада како бисмо изградили прави тим. Мотивисан сам и радујем се овом изазову – поручио је Гавранчић.

Окупљање екипе планирано је у првој половини августа, када ће почети припреме за нову сезону и стварање тима који би у будућности требало да врати Војводину у борбу за све домаће трофеје.

Истовремено, овим именовањем спуштена је завеса на трогодишњи мандат Марка Наранчића. Тренер који је такође стасавао у систему Војводине одлучио је да по истеку уговора крене новим путем.

Иза Наранчића остају вредни резултати. Освојио је Куп Србије и Суперкуп већ у првој сезони на клупи првог тима, а у наредне две године, са једном од најмлађих екипа у лиги, два пута је стигао до финала плеј-офа државног првенства. Претходно је запажене успехе бележио и са млађим категоријама клуба.

– Затварам једно важно поглавље свог тренерског пута. Захвалан сам Војводини на указаном поверењу и свему што смо заједно прошли. Желим клубу много успеха, победа и нових трофеја – поручио је Наранчић на растанку.

У Војводини су тако повукли потез који спаја прошлост и будућност. На клупу се вратио човек који зна како клуб дише, док нова, подмлађена генерација добија тренера чије ће највеће оружје бити стрпљење, знање и добро познавање шампионског система који је годинама градио управо у Новом Саду.

Ј. Галић

Марко Наранчић није више шеф стручног штаба првог тима ОК Војводина

Након три сезоне на клупи првог тима на позицији шефа стручног штаба, а по истеку уговора, Марко Наранчић је одлучио да настави даље.

Наранчић је годинама био део система Војводине, где је успешно радио са млађим селекцијама. Са јуниорима је освојио Прву Б лигу, а исту генерацију водио је до титула у млађим категоријама.

У првој сезони на месту шефа стручног штаба првог тима са подмлађеним саставом освојио је Куп Србије и Суперкуп Србије. У наредне две сезоне, са додатно подмлађеном екипом, стигао је до финала плеј-офа државног првенства.

narancic
Фото: ОК Војводина

- Затварам једно важно поглавље свог тренерског пута. Желим да се захвалим ОК Војводина на указаном поверењу, прилици да будем део великог клуба и на свему што смо заједно прошли. Била ми је част да радим са играчима, стручним штабом, управом и свим људима који свакодневно улажу труд на путу развоја клуба. Војводини желим пуно успеха у наредном периоду, много победа и остварење свих спортских циљева – каже на опроштају Марко Наранчић.

Извор:
Дневник
Пошаљите коментар
ОДБОЈКАШКИ КЛУБ ВОЈВОДИНА УКЛАПА МОЗАИК: Марјановићу професионални уговор
спорт

ОДБОЈКАШКИ КЛУБ ВОЈВОДИНА УКЛАПА МОЗАИК: Марјановићу професионални уговор

23.06.2026. 15:15 15:18