scattered clouds
27°C
07.07.2026.
Нови Сад
eur
117.3182
usd
100.6764
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Роналдо после елиминације са Мундијала: "Дао сам све од себе, пре мене, Португалија није освојила ништа"

07.07.2026. 09:52 09:57
Пише:
Извор:
Танјуг
ronaldo
Фото: Tanjug (AP Photo/Julio Cortez)

Капитен фудбалера Португалије Кристијано Роналдо изјавио је да је дао све од себе за национални тим и додао да још није одлучио да ли ће завршити своју репрезентативну каријеру.

Фудбалска репрезентација Португалије није успела да се пласира у четвртфинале Светског првенства, пошто је у понедељак у Арлингтону у осмини финала поражена од селекције Шпаније резултатом 1:0.

"Увек је тужно испасти са великог такмичења. Одиграли смо добру утакмицу и мислим да је исход могао да оде на било коју страну, али то је фудбал. Шпанија је имала мало среће пошто је дала гол у финишу меча. Елиминисао нас је тим који ће стићи до финала СП или врло близу тога. Дали смо све од себе и када је тако, немамо за чим да жалимо", рекао је Роналдо, пренео је португалски Рекорд.

Роналдо је потврдио да му је ово био последњи наступ на СП.

"Тужан сам што овако испадам са СП, али као што сам већ рекао, дао сам све од себе и одлазим мирне савести", нагласио је капитен португалске репрезентације.

Роналдо (41) је рекордер селекције Португалије по броју одиграних утакмица (233) и постигнутих голова (146). 

"Посебан је осећај представљати репрезентацију. То су 23 године уживања и задовољства, увек незаборавно искуство. Када бих нешто поручио дечаку који је дебитовао 2003. године, рекао бих му да увек даје све од себе за своју земљу и своје боје, јер ће на крају да буде миран, пошто се исцедио до максимума", истакао је португалски фудбалер.

Роналдо је питање репрезентативне пензије оставио отвореним.

"Да, ово је било моје последње СП, али сада ћу имати времена да размислим и да будем са породицом. Не доносим одлуке вруће главе. Не желим да се због моје личне одлуке скреће пажња с онога шта је урађено на овом СП", нагласио је Роналдо.

Он је са селекцијом Португалије освојио Европско првенство 2016, као и Лигу нација 2019. и 2025.

"Одлазим мирне савести. Освојио сам три трофеја са Португалијом. Пре мене, Португал није освојио ништа. Задовољан сам. Највећи успех је ЕП 2016, које за мене има исту тежину као освајање СП. Сутра је нови дан, живот иде даље", поручио је португалски фудбалер.

Роналдо је и похвалио Роберта Мартинеза, који је потврдио да више неће бити селектор Португалије.

"Желим да кажем да сам уживао у раду са њим. Он је сјајан тренер, сјајан човек и оно што је направио за Португалија је за сваку похвалу. Освојио је трофеј са Португалом. Многи то не цене, али Португал раније ништа није освајао, а у последње време осваја трофеје, што показује колико морате да будете добри да бисте то постигли. Веома сам му захвалан на свему што је пружио Португалији. Желим му доста среће у будућности", рекао је португалски фудбалер.

Португалски медији су пренели да би нови селектор требало да буде Жорж Жезуш

"Није време да се говори о томе ко долази, а није ни на мени да о томе говорим. Те одлуке не доносим ја, него наш председник Савеза", изјавио је Роналдо.

Он је објаснио и зашто је заплакао после меча са Шпанијом.

"Било је суза, али и осећаја олакшања, јер знам да сам дао апсолутно све за репрезентацију. Када оставите срце на терену, немате себи шта да замерите", закључио је Роналдо.

Извор:
Танјуг
Пише:
Пошаљите коментар
(ВИДЕО) ШПАНИЈА У ЧЕТВРТФИНАЛУ СВЕТСКОГ ПРВЕНСТВА: У надокнади времена савладали Португалију, срушен Роналдов сан
spanija portugalija

(ВИДЕО) ШПАНИЈА У ЧЕТВРТФИНАЛУ СВЕТСКОГ ПРВЕНСТВА: У надокнади времена савладали Португалију, срушен Роналдов сан

06.07.2026. 23:07 23:23
Мартинез потврдио да напушта место селектора фудбалске репрезентације Португалије
martinez

Мартинез потврдио да напушта место селектора фудбалске репрезентације Португалије

07.07.2026. 08:07 08:10