(ФОТО) СПЕЦИЈАЛАН ПОКЛОН ЗА ТРАМПА Амерички председник ЈЕДИНИ ДОБИО СПЕЦИЈАЛАН ПОКЛОН
Турски председник Реџеп Тајип Ердоган на самиту НАТО-а уручио је лидерима Алијансе револвере домаће производње, али је Доналд Трамп добио посебну, луксузну верзију са позлаћеном дршком и муницијом, тврде извори блиски догађају.
Трампов револвер је једини имао позлаћену дршку, рекла су четири неименована извора за Мидл ист ај ("Middle East Eye").
Револвери које је поклонио лидерима наликују на 357 Магнум и дељени су у дрвеној кутији са турском заставом и логотипом НАТО-а и натписом унутар кутије "први пиштољ револверског типа произведен у нашој земљи".
Erdoğan'ın NATO liderlerine hediye ettiği tabancalardan Trump'a ait olanın altın kaplama olduğu ortaya çıktı.
(Middle East Eye) pic.twitter.com/GUdzFCwrIm— Türkçe Gündem (@turkcegundemtr) July 13, 2026
Из Беле куће нису коментарисали.
Према америчким савезним прописима, страни поклони који прелазе 525 долара постају државно власништво, осим ако прималац не надокнади влади процењену вредност, због чега ће Трамп можда морати да преда револвер америчкој влади или да плати његову процењену вредност ако жели да га задржи.
Kако се наводи, Трамп воли златне украсе, а током свог другог мандата, надгледао је реновирање Овалног кабинета у Белој кући које је укључивало златне украсе и декоративне елементе.
Ердоган није први страни лидер који је Трумпу поклонио позлаћени пиштољ - 2019. године, тадашњи чешки премијер Андреј Бабиш поклонио му је ограничено издање позлаћеног пиштоља CZ 75 s угравираном годином Трамповог рођења, подсећа портал.