overcast clouds
24°C
23.07.2026.
Нови Сад
eur
117.3182
usd
100.6764
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Риђица мирисала на најбољу пеку! Чак 42 екипе укрстиле варјаче, победница одушевила жири- Гости дошли из Републике Српске и Мађарске

21.07.2026. 12:04 12:19
Пише:
Извор:
Дневник
риђица
Фото: Град Сомбор

У организацији Месне заједнице Риђица, у суботу, 18. јула, одржана је шеста по реду традиционална гастрономска манифестација „Риђичка пека“, која је и ове године окупила велики број такмичара, посетилаца и љубитеља добре хране.

На манифестацији су учествовале 42 такмичарске екипе, а поред учесника из Србије, у Риђицу су стигли и гости из Републике Српске и Мађарске.

Програм је започео у јутарњим часовима боћарским турниром, након чега је уследило свечано паљење пеке, које су обавили чланови Градског већа Сава Дојић и Сања Бојић, чиме је званично отворена овогодишња манифестација. Током дана организован је и културно-уметнички програм, док су најмлађи посетиоци уживали у пена-партију испред Дома културе.

риђица
Фото: Град Сомбор

Стручни жири оцењивао је квалитет припремљених јела, али и изглед аранжираних столова, те је доделио награде у више категорија. Најбољу пеку припремила је Сандра Грчић, друго место припало је Игору Демиру, док је треће место освојила Слободанка Милић.

Диплома за почасног госта додељена је екипи из Прњавора (Република Српска), док је признање за највеселије друштво припало екипи „Green City”.

Посетиоци су током целог дана имали прилику да обиђу штандове пољопривредних газдинстава и удружења, која су представила домаће производе, традиционалне специјалитете и рукотворине, доприносећи богатом садржају манифестације.

Извор:
Дневник
Пише:
Пошаљите коментар