АКВАТЛОН ИЗАЗОВ НА ВРШАЧКОМ ЈЕЗЕРУ Трчање и пливање у једној трци
Седму годину заредом Вршац је био домаћин великог акватлон такмичења, а овогодишња трка имала је ранг Државног првенства Србије.
На старту се нашло око 120 такмичара из клубова широм земље, у узрасним категоријама од седмогодишњих учесника, па све до такмичара старих око 60 година.
Акватлон, дисциплина која обједињује пливање и трчање и представља једну од дисциплина у оквиру триатлонског спорта. За разлику од триатлона не садржи бициклистички сегмент, због чега је приступачан и почетницима. Трка је озбиљан тест брзине и издржљивости. Организатор је Триатлон клуб „Ахилес“, уз подршку Града Вршца, а организатори истичу да број учесника и квалитет такмичења из године у годину расту.
- Захвални смо Граду Вршцу, спонзорима, волонтерима и свима који су помогли да још једном организујемо квалитетну и безбедну трку - изјавио је Кристифор Манчу, председник организације Триатлон Србија.
За безбедно и регуларно одржавање такмичења био је ангажован велики број људи, од судија и волонтера до припадника полиције, медицинских екипа и служби задужених за обезбеђење стазе.ж
У женској конкуренцији победу је однела Маша Марковић, друго место освојила је Наталија Шешлија, док је трећа била Петра Василић. У мушкој конкуренцији најуспешнији је био Немања Ристић, друго место припало је Чонгору Боршију, а треће Петру Павловићу.
У име Града Вршца истакнуто је задовољство што манифестација већ седам година расте и окупља све већи број спортиста, уз амбицију да наредни корак буде организација такмичења међународног ранга, попут Балканског првенства.
Трка у Вршцу спојила је такмичарски спорт, рекреацију и промоцију здравих стилова живота, уз учешће великог броја младих спортиста, што организатори виде као једну од највећих вредности ове манифестације.