ПОВРАТАК КРАЉА ЈУ-ЕС ОПЕНА: Алкараз се враћа на терен и брани титулу
Шпански тенисер Карлос Алкараз објавио је да ће играти на последњем гренд слем турниру сезоне Ју-Ес опену, који ће бити одржан у Њујорку од 30. августа до 13. септембра, пренели су шпански медији.
Шпанска Марка наводи да се Алкараз огласио на друштвеним мрежама и објавио да ће играти на турниру у Њујорку.
Најбољи шпански тенисер се опоравио од повреде зглоба десне руке, коју је зарадио 14. априла током меча првог кола на турниру у Барселони против Ота Виртанена.
– Вратио сам се – изјавио је Алкараз у видео снимку на друштвеним мрежама.
Breaking: Carlos Alcaraz will make his return from wrist injury at the US Open, he announced on social media. pic.twitter.com/kgpZRc0JC1
— ESPN (@espn) August 20, 2026
Шпански тенисер је због повреде пропустио Ролан Гарос и Вимблдон, као и турнире у Мадриду, Риму, Квинсу, Монтреалу и Синсинатију.
Алкараз брани титулу на Ју-Ес опену. Он је прошле године у финалу турнира у Њујорку победио Италијана Јаника Синера 6:2, 3:6, 6:1, 6:4.