overcast clouds
31°C
25.08.2026.
Нови Сад
eur
117.3182
usd
100.6764
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

КОШАРКАШКИ КЛУБ ВОЈВОДИНА ПРЕДСТАВИО ТИМ ЗА НОВУ СЕЗОНУ Циљеви стандардно највиши

25.08.2026. 16:13 16:18
Пише:
Извор:
Дневник
КСС
Фото: KK Vojvodina

Кошаркашки клуб Војводина представио је тим за нову такмичарску сезону, у којој ће, као што је то био случај и у претходном периоду, бити део Кошаркашке лиге Србије и АБА 2 лиге. Предстојећа сезона биће и историјска, с обзиром на то да су Новосађани, још увек незванично, договорили сарадњу са евролигашем Дубаијем. Оно што је главна порука црвено-белих после излагања председника, тренера, али и играча, то је да ће циљеви бити највиши на свим фронтовима.

Први човек Новосађана Жељко Ребрача објаснио је шта је оно што је пред Војводином. 

– После четири године захтевног рада улазимо у ново поглавље. Реч је о пословно-техничкој сарадњи са Дубаијем кроз играче, млађе селекције, инфраструктуру. Све како бисмо подигли Војводину на виши ниво. Увек циљамо највише и улазак у АБА лигу је реалност са овим тимом. На нама је сада да то покажемо и на паркету - оценио је председник црвено-белих.

Нови тренер Миљан Павковић је са великим ентузијазмом преузео тим и наоштрен је да покаже због чега је један од најперспективнијих стручњака у Србији.

– Врло сам срећан што сам поново у Новом Саду, пошто сам већ као играч био део клуба. Захвалан сам управи која ми је дала прилику да дођем. Прошле недеље смо кренули са млађим играчима, где сам желео да их мало више упознам, прошли смо кроз неке битне вежбе, док су се средином недеље прикључили и сениори. Сада смо комплетни, много сам задовољан. Имамо високе циљеве, такав смо и тим направили и верујем да ћемо сви на крају ове сезоне бити задовољни. Очекујемо још неколико додатака у играчком кадру, разматрамо још нека имена. Ускоро ће доћи и млади играчи из Дубаија, ради се о талентованим момцима – наговестио је Павковић.

У нешто другачијој улози у односу на претходни мандат биће Урош Бањац. Сада је међу искуснијима, после шампионске сезоне у Спартаку, у којем се домогао врха Србије.

– Веома ми је драго што сам поново овде. Имамо готово тотално другачију екипу, не рачунајући неке млађе и сви нестрпљиво очекујемо да све почне. Прошла сезона ми је донела одређену врсту сигурности и сада сам овде да помогнем тиму да испуни зацртане циљеве – речи су Бањца.

Новосађани већ сутра играју прву припремну утакмицу против Бановаца на свом паркету, након чега следе ФМП (1. септембар), Херцеговац (9. септембар), ОКК Београд (16. септембар), затим турнир у Скопљу и две утакмице, па потом генерална проба 27. септембра против Колубаре из Лазаревца.

В. М. Петровић 

Извор:
Дневник
Пише:
Пошаљите коментар