ФРУШКОГОРСКИ КОРИДОР МЕЊА МАПУ ВОЈВОДИНЕ Погледајте прелепи снимак спајања 5. новосадског моста (ВИДЕО/ФОТО)
Председник Србије Александар Вучић присуствовао је данас свечаном спајању главне мостовске конструкције преко Дунава, која повезује Петроварадин са бачком страном реке.
Вучић је у пратњи представника извођача радова, кинеске компаније CRBC, и инвеститора Коридори Србије, обишао раднике који су успешно спојили централни део моста, чији распон износи импресивних 505,75 метара.
На терену се јасно види како ће овај мост потпуно трансформисати саобраћај, јер се теретни транзит директно измешта из градског језгра.
Овом догађају присуствовали су и председница Покрајинске владе Маја Гојковић и градоначелник Новог Сада Жарко Мићин.
Иначе, мост је дуг 1.765 метара, укључујући прилазне конструкције, док дужина главног дела преко Дунава износи 505,75 метара. Он ће повезати Петроварадин и Каћ са ауто-путем Е-75 са бачке стране и имаће и транзитну улогу за теретни саобраћај, тако да камиони више неће пролазити кроз Петроварадин и Нови Сад.
Такође, омогућиће везу ауто-путева Суботица – Нови Сад – Београд и Нови Сад – Зрењанин – Београд са Фрушкогорским коридором, односно Румом.
Планирано је да већи део коридора, укључујући овај мост, тунел Иришки венац и тунел Ширине, буде отворен у наредних годину дана, али је председник Александар Вучић изјавио да постоје одређена кашњења.
Потпуно отварање коридора у пуној траси очекује се у наредне 2 године, када ће бити завршена деоница од 12 километара од Петроварадина до Парагова.