overcast clouds
16°C
01.05.2025.
Нови Сад
eur
117.0992
usd
112.8015
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Синдикат тражи оставку Ђорђевића

18.04.2017. 22:51 22:55
Пише:
Фото: Дневник (Радивој Хаџић)

БЕОГРАД: Војни синдикат Србије затражио је данас оставку министра одбране Зорана Ђорђевића, наводећи да је више него очигледно да Влада Србије наставља
са обмањивањем јавности и припадника војске и да "не постоји воља министра одбране и Владе Србије да се поправи тренутно поражавајући и катастрофални положај припадника војске".

Поздрављамо разговоре које министар одбране води са синдикатима, а тек бисмо их поздравили кад би се они завршавали конкретним закључцима и резултатима од општег интереса за Војску Србије и њене припаднике, наводи Војни синдикат Србије, поводом данашњег разговора Ђорђевића са представницима Асоцијације слободних и независних синдиката и Синдиката одбране Србије.
 
Министар одбране избегава састанке са репрезентативним синдикатом, иако му је то законска обавеза, јер му тај синдикат захтева конкретна решења на унапређењу радног и материјалног положаја запослених у систему одбране, наводи се у саопштењу Војног синдиката Србије, који тврди да је једини репрезентативни синдикат запослених у систему одбране.
 
Министар одбране се не састаје са репрезентативним синдикатом због избегавања закључења посебног колективног уговора, иако му је то такође законска обавеза, наводи се у саопштењу.
 
Додаје се да се министар одбране не састаје са репрезентативним синдикатом јер све чини да угуши синдикално деловање у систему одбране и већ две године избегава закључење просторно-техничког споразума за несметан рад синдиката, на шта је такође обавезан по закону.
 
Министар одбране се, како се истиче, састаје са синдикатима чије чланство броји пар десетина чланова и чија руководства су изневерила и проневерила чланство, јер према таквим синдикатима нема никаквих обавеза, а у јавности ствара лажну слику о томе да је расположен за социјални дијалог.
Пише:
Пошаљите коментар