Спорт - Фудбал

Спорт / Фудбал Тадић: Глава се мало охладила, оптимизам пред Бразил
СВЕТЛОГОРСК: Српски фудбалски репрезентативац Душан Тадић изјавио је данас да је екипа мало "охладила главе" после пораза од Швајцарске и да ће бити спремна за утакмицу против Бразила.
Photo
Спорт / Фудбал Енглези апсолутно убедљиви али Панама постигла првенац на СП 6:1
У другој утакмици другог кола групе Г на Светском првенству у Русији састали су се Енглеска и дебитант Панама, а утакмица се играла на стадиону у Нижњи Новгороду.
Спорт / Фудбал ФС Швајцарске: Не очекујемо казну за Џаку и Шаћирија
МОСКВА: Фудбалски савез Швајцарске (СФВ) не очекује казну за репрезентативце албанског порекла Гранита Џаку и Џердана Шаћирија због њихове провокације приликом прославе голова против Србије.
Спорт / Фудбал Војводина ремизирала 2:2 у тренинг мечу са Подгоричанима
ЗЛАТИБОР: Игралиште поред Језера, гледалаца: 50, судија: Пипер (Чачак). Стрелци: М. Зличић у 17. и Милојевић у 34. за Војводину, а Грбић у 53. и 60. минуту за Будућност.
Спорт / Фудбал Уредник Блика: Покренут поступак протов Џаке и Шаћирија
БЕРН: Светска фудбалска федерација (ФИФА) покренула је поступак против двојице играча швајцарске репрезентације Ђердана Шаћирија и Гранита Џаке, тврди спортски уредник "Блика" а преноси "Блиц".
Спорт / Фудбал Тони Корс у надокнади донео победу Немцима за останак на првенству (2:1)
Спектакуларним голом Тонија Кроса у 95. минуту, Немци су испели да победе Швеђане и задрже шансе за пласман у осмину финала Светског првенства у Русији.
Спорт / Фудбал Мексико направио важан корак ка другој рунди, савладао Кореју (2:1)
У веома интересантној утакмици, Мексико је успео да направи важан корак ближе проласку у осмину финала Светског првенства у Русији савладавши Јужну Кореју са 2:1.
Спорт / Фудбал Крстајић: Покрадени смо, али идемо да победимо Бразил
СВЕТЛОГОРСК: Селектор фудбалске репрезентације Србије Младен Крстајић преузео је одговорност за пораз од Швајцарске (2:1) на Светском првенству, али и додао да је судија у многоме одредио утакмицу, и најавио напад на победу против Бразила за другу фазу.
Photo
Спорт / Фудбал Никола Антић: Не може свако да носи терет Војводининог грба
Никола Антић је већ пуне три године играч Војводине, задужен на терену за леви бок одбрамбене линије.
Спорт / Фудбал Белгија и Тунис одиграли најефикаснији меч на СП 5:2
МОСКВА: У другом колу групе Г на Светском првенству у Русији састале су се репрезентације Белгије и Туниса, у мечу где се, на папиру, постављало само питање са колико ће голова предности Белгијанци победити.
Спорт / Фудбал ВАР: Брих није хтео да гледа снимак ситуације са Митровићем
БЕОГРАД: Немачки судија Феликс Брих одбио је да погледа снимак ситуације када је оборен српски фудбалер Александар Митровић у казненом простору Швајцарске, иако су му помоћници сугерисали да користи ВАР технологију.
Спорт / Фудбал Фердинанд: Швајцарци срећни, Србија је опљачкана
ЛОНДОН: Чувени штопер Манчестер Јунајтеда Рио Фердинанд описао је недосуђен пенал над Александром Митровићем на утакмици Србије и Швајцарске као "пљачку", преноси "Дејли мејл".
Спорт / Фудбал Аргентина тражи депортацију својих навијача из Русије
МОСКВА: Влада Аргентине затражила је од Русије да депортује аргентинске навијаче који су учествовали у тучи након утакмице са Хрватском у Нижњем Новгороду, саопштила је министарка безбедности те јужноамеричке земље Патрисија Булрич.
Photo
Спорт / Фудбал ФСС се жали ФИФА на Бриха, ВАР, Шаћиријеве копачке...
КАЛИЊИНГРАД: Потпредседник Фудбалског савез Србије Саво Милошевић и генерални секретар Савеза Јован Шурбатовић потврдили су да ће уложити жалбу ФИФА звог тенденциозног суђење Феликса Бриха, али и провокација албанских фудбалера и навијача на мечу са Швајцарском у Калињинграду, преноси Б92.
Спорт / Фудбал Митровић: Примили смо голове као деца....
КАЛИЊИНГРАД: Фудбалски репрезентативац Србије Александар Митровић, стрелац гола против Швајцарске, рекао је да је разочаран поразом (2:1).
Photo
Спорт / Фудбал Швајцарци и немачки судија поразили Србију 2:1
КАЛИЊИНГРАД: Фудбалска репрезентација Србије је у Калињинграду, у по многима одлучујућој утакмици у групи Е, поражена од репрезентације Швајцарске резултатом 2:1, чему је поред пуно боље игре Швајцараца у другом полувремену умногоме кумовао и немачки судија Брих с неколико итекако спорних одлука.
Спорт / Фудбал Муса са два гола сломио Викинге: Нигерија - Исланд 2:0
Иако је Аргентина важила за фаворита у Групи Д на Светско првенству у Русији, испало је да је у ствари најлошија екипа. Ту чињеницу потврђује победа Нигерије над Исландом од 2:0.
Photo
Спорт / Фудбал Бразилци тек у надокнади савладали Костариканце (2:0)
Бразилска магија није деловала на Костариканце читавих 90 минута. Ипак, у другом минуту судијске надокнаде Кутињо је спасао Бразилце од поделе бодова, а онда је погодио и Нејмар у 97. минуту за коначних 2:0.