Градска лига Новог Сада: Убедљиви млади хајдуци

Млади фудбалери Хајдука после добре игре успели су да савладају искусну екипу из Баноштора.
Радост фудбалера Хајдука

Хајдук (НС) - Пролетер 4:1 (2:0)

НОВИ САД: Игралиште Борца на Клиси, гледалаца 85, судија: Ухпал (Футог), стрелци: Шаколи у 10. и 43. Бикицки у 61. и Даниловић у 87. за Хајдук, а Јеремић у 67. минуту за Пролетер. Жути картони: Ефендић, Тадић (Хајдук), Гавриловић, Катона (Пролетер).

ХАЈДУК: Стојановић, Краснићи, Ефендић, Дубак (Бајиница), Шаколи, Лалуја, Тадић, Бикицки (Стаменковић), Лишић, Даниловић, Бакић (Томић).

ПРОЛЕТЕР: Вебер, Крстић, Петровић, Јеремић, Папић, Гавриловић, Малиyан, Рашиован, Николић (Ердељан), Катона, Нешковић.

Већ у 10. минуту Шаколи је успео да погодио мрежу Вебера, када је постигао и други погодак пред крај првог дела било је јасно да ће бодови остати на Клиси.

С. Р.

Москва - Бачка 1:4 (0:2)

НОВИ САД: Игралиште Црвене звезде, гледалцаа 100, судија: Аћин (Футо), стрелци: Новаковић у 80. за Москву, а Павлов у 5, Леђанац у 33. и 50. и Сиришки у 63. минуту за Бачку. Жути картони: Божић, Заварко (Москва), Сукара, Шарић (Бачак).

МОСКВА: Бичкеи, Лончар, Божић, Ковач (Каракаш), Томов, Јанков, Микан, Манић (Милешев), Бериша (Новаковић), Заварко, Спајић.

БАЧКА: Мандић, Брнбота, Сукара, Шарић (Глишић), Ђакоивћ, Гавранић (Косић), Павлов (Сиришки), Милић, Леђанац (Роквић), Софранин (Николић), Ковачевић.

Фудбалери из Бегеча наставили су са добрим играма и успели да савладају екипу Москве. Дилеме није било и већ у 5. минуту Павков је начео мрежу Бичкејиа, а затим на сцену је ступио Леђанац и са два гола практично решио меч.

Борац (Р) - Милетић 1:4 (0:3)

РАКОВАЦ: Игралиште Борца, гледалаца 50, судија: Милојевић (Нови Сад), стрелци: Перић у 64. (из пенала) за Борац, а Милутинов у 2. и 38. Т. Тривуновић у 33. и Ћолић у 90. минуту (из пенала) за Милетић. Жути картони: Перић, Васиљевић (Борац). Црвени картон: Васиљевић (Борац).

БОРАЦ: Перић, Бергић, О. Јовановић, Манчић (Радевић, Кесић), Миланов, Миљковић (Васиљевић), Трнчевић, Степанов, А Идризи, М. Јовановић, Д. Идризи.

МИЛЕТИЋ: Петковић, Славнић, Рогић, Лимановић, Т. Тривуновић (М. Тривуновић), Н. Тривуновић, Чолић, Спасојевић, Бањац, Јосиповић, Милутинов (Дорословачки).

Играчи Милетића из Мошорина одиграли су добар меч у Раковцу и победили домаћи састав. Утакмица је решена већ у првом полувремену када су гости три погодили мрежу Перића. Покушавали су домаћи нешто више да учине, али нису успели.

Виноградар - Обилић 15:0 (5:0)

ЛЕДИНЦИ: Игралиште Виноградара, гледалаца 60, судија: Кизић (Нови Сад), стрелци: Периновић у 7. 46. и 57. Павловић у 8. и 64. С. Елез у 20. и 35. Лаловић у 50. Курешевић у 62. и 72. Н. Елез у 68. (из пенала), Буквић у 81. и Решић у 84. минуту. Жути картони: Релић, Лаловић (Виноградар), Добрић (Обилић),

ВИНОГРАДАР: Н. Елез, Поповић (Курешевић), Јовановић, Буквић, Периновић, Предојевић (Владисављевић), Павловић, С. Елез, Газивода (Лаловић), Релић, Лукић (Милутиновић).

ОБИЛИЋ: Добрић, М. Панић, Б. Панић, Ј. Панић, Р. Панић, С. Добрић, Скеленyић, Б. Панић, Филиповић, Живанчев.

Виловчани су у Лединце стигли са десеторицом фудбалера, али се током меча повредио још један па нису могли да се равноправно носе са расположеним фудбалерима Виноградара.

Ф. Р.

Слога - Ченеј 4:0 (1:0)

ЛОК: Игралиште Слоге, гледалца 100, судија: Богданов (Нови Сад), стрелци: Радуловић у 31. и 76. Машић у 75. и Томов у 90. минуту. Жути картони: Кокановић (Слога), Возар (Ченеј). Црвени картон: Јојард (Слога).

СЛОГА: Кокановић, Недић, Видић, Јојард, Радуловић, Н. Видић (А. Видић), Чавић (Ахметовић), Бабић, Гајић, Милојевић (Мишић), Томов.

ЧЕНЕЈ: Ивковић, Рогић (Ковачевић), Драгин (Паулињи), Лукић, Божић (Проле), Стојковић, Малетић, Кременовић, Милошев (Ћурчић), Радосављевић, Возар (Салонски).

Иако су у 50. минуту због преоштрог старта Јојарта Лочани остали са десеторицом фудбалера, успели су доста лако да победе екипу Ченеја. Чак су са играчем мање постигли три гола.

Ж. Марковић

Сусек - Хајдук (Г) 3:2 (3:0)

СУСЕК: Игралиште Сусека, гледалаца 150, судија: Станић (Будисава), стрелци: Шовљански у 29. Старчевић у 33. (из пенала), Целин у 41. за Сусек, а Галић у 67. Тошић у 80. минуту за Хајдук. Жути картони: Томић, Рапић, Бројчин, Старчевић (Сусек), Галић (Хајдук).

СУСЕК: Бројчин 7, Крнић 7, Томић 7, Мрвичин 8, Рапић 8, Стојановић 7, Шовљански 8 (Ранков), Старчевић 8, Вујасиновић 7, Целин 8, Кузмановић 7, Живановић 6.

ХАЈДУК: Јосимов 6, Смиљанић 6, Б. Илић 7, Ракић 7, М. Илић 7, Цветковић 6 (Ћурчић 6), Јовановић 6, Тошић 6, Галић 7, Голић 7, Радаковић 6.

Фудбалери Сусека укњижили су нова три бода. Прво половреме одиграли су у великом стилу и имали вођство од три гола и промашен казнени ударац у 21. минуту.

Серију голова отпочео је брзоноги Шовљански, да би се у листу стрелаца уписао и Старчевић из оправдано досуђеног казненог ударца. Пред крај првог полувремена у бојит је био и Целин. У другом делу гости из Гардиноваца су успели да смање резултат.

Б. Старчевић

СиригТител 5:0 (5:0)

СИРИГ: Спортски центар Препород, гледалаца: 200, судија: Јовановић (Нови Сад), стрелци: Грлица у 3, Танасић у 9, Дубравац у 15, Миловановић у 30. и Радосављевић у 45. минуту.

СИРИГ: Видовић, Радосављевић (Радовић), Вулић (Галић), Танасић, Васић (Ивковић), Вукеља, Брежњак (Момчиловић), Миловановић, Дубравац, Косић (Декић), Грлица.

ТИТЕЛ: Мајор, Ћирко, Фодор, Пап, Младеновић, Ружин, Караташевски, Пешић, Лисица (Николић), Петровић, Милојковић.

На одлично припремљеном терену, домаћи су од почетка наметнули јак темпо, који гости нису успевали да испрате, па је већ у 3. минуту мрежу иза леђа голмана Филипа Мајора погодио Горан Грлица. Тражио је тренер Александар  Миљковић од својих пулена да брзим преносом лопте на половину противника тамо и пренесу тежиште дешавања, што су играчи у целости реализовали, постигавши до одласка на одмор још четири гола. Тиме је прича добила епилог, па су у наставку шансу добили и играчи са клупе, а Сирижани задовољни убедљивим вођством, повукли су ручну, чувајући муницију за предстојећа искушења у борби за јесење ловорике.

М. Ме.

Хајдук (Ч) - Железничар 2:1 (1:0)

ЧУРУГ: Игралиште Хајдука, гледалаца око 100. Судија: Милојевић (Буковац). Стрелци: Марков у 7. и 87. за Хајдук. а Божић 93. минуту  за Железничар. Жути картони: Вучић, Марковић, Росић, Поповић (Хајдук). Предојевић, Радовић (Железничар).

ХАЈДУК: Котлаја, Бранчић (Топић), Лазић, Вучић, Петрић, Марковић, Делић (Вујичић), Митровић (Срећков), Тегелтија (Радуловић), Марков, Росић (Поповић).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Самарyија, Плавшић, Предојевић, Чуковић, Божић, Радовић, Вулевић, Сикирић, Никшић, Бјеловић, Киш.

Чуружани су одиграли таман колико треба да забележе нову победу, овог пута против гостију из Новог Сада. До победе су стигли понајвише захваљујући двоструком стрелцу Драгану Маркову. Док је стрелац на самом крају за госте био Стефан Божић.

П. Бундало

Резултати:

Виноградар - Обилић 15:0, Слога - Ченеј 4:0, Борац - Милетић 1:4, Москва - Бачка 1:4, ОФК Хајдук - Пролетер 4:1, Сусек - Хајдук (Г) 3:2, Сириг - Тител 5:0, Хајдук (Ч) - Железничар 2:1.