Панчевачка лига: Стрела убојита у наставку

​​​​​​​Стрела – Партизан (У) 2:0 (0:0)
fudbalska lopta

ИВАНОВО: Игралиште Стреле, гледалаца: 100. Судија: Павић (Вршац)  Стрелци: Америјан у 71, Вукајловић у 83. минуту.

СТРЕЛА: Васић 7, Балог 7, Америјан 7, Дудуј 7 (Вукајловић 7), Максимовић 6,5 (Савановић 6,5), Панић 7, Симуљ 6,5 (Груловић 6,5), Каранфиловски 6,5, Гуран 6,5, Ђукановић 7,5, Лукић 7,5.

ПАРТИЗАН: Илић 7, Побра 6,5, И. Бану 6,5, Тошић 6,5, Б. Бану 7, Драшкић 7, Стојковић 6 (Ђукић 6), Јефтић 6,5, Варга 6,5, Кусићки 6 (Ранић 6), Бежановић 6 (Пешић 6).

Домаћи тим тренера Милорада Рајковића наставио је традицију у овој сезони да у другом полувремену постиже голове (постигли су 30 голова ). У првих 45 минута није било голова,а у другом полувремену после продора Ђукановића који је пронашао Америјана који је шутирао у супротан угао и постигао водећи погодак.

Десетак минута касније Ђукановић после дуплог паса проиграва Вукајловића који је својим голом удвостручио предност за победу свог тима.

Раднички (К) – БАК  2:2 (0:1)

КОВИН: Игралиште Радничког, гледалаца: 100. Судија: Ђурђев (Вршац)  Стрелци: Симић у 60, Вуличевић у 90. за Раднички, а Нешић у 30. и 81. минуту за БАК.

РАДНИЧКИ: Аврамовић 7, Секулић 6,5, Миленковић 7, Поповски 6,5 (Гавриловић -), Петрић 7, Стаменовић 6,5,  Ђ.З.Раденковић - (Чеха 6,5), Симић 7, Рајић 6,5 (Ђ.Д.Раденковић 6,5), Вуличевић 7,5,  Делиблаћанин 6,5.

БАК: Андрејић 7,5, Марковић 6,5 (Мијуца 6,5), Шинзар 6,5, Тимотијевић 7, Марила 6,5, Нешић 7, Јарковачки 7, Јовановић 6,5 (Краснић 6,5), Нешић 7,5, Секуловић 7, Д. Анђелић 7.

У првом полувремену гостујући фудбалери из Беле Цркве пружили су добру игри и постигли погодак, стрелац је био Нешић који побегао својим чуварима. У другом полувремену Ковинци су имали више лопту у поседу и стварали прилике пред голом Андрејића који је сачувао своју мрежу.

Десетак минута касније Симић је искористио прилику и изједначио резултат. Гости су успели да дођу поново у вођство другим голом Нешића када је искоса савладао Аврамовића. Када се очекивао крај Ковинци су успели да избегну пораз голом Вуличевића који се добро снашао пред голом Белоцркванаца.

Раднички (Б) - Долина 0:1  (0:0)

БАРАНДА: Игралиште Радничког, гледалаца: 100. Судија: Милановић (Панчево). Стрелац: Радивојев у 76. минуту. Црвени картон: Стевановић у 90 минуту (Раднички).

РАДНИЧКИ: Ћулибрк 7, Николић 6,5, Милинковић 6,5, Стевановић 5, Домај 6,5 (Јефтовић 6,5), Старчевић 7, Матић 7, Стојковић 7, Чубрило 7, Дивљачки 6,5 (Друловић-), Бабин 7.

ДОЛИНА: Бујаковић 7, Јованов 7, Раденковић 7, Колак 7, Митковски 7, Хлавча 6,5 (Ћирић 6,5), Радивојев 7,5, Стајић 7, С.Мамојка 6,5,(Илић 6,5), Васић 7, Поповић 7.

Домаћи фудбалери пружили су бољу игру и имали прилике пред голом Падинаца, али нису успели да избегну пораз. Победоносни погодак постигнут  је у 76. минуту после грешке домаћих играча  Радивојев је искористио прилику и побегао својим чуварима и затресао мрежу голмана Ћулибрка.

Припремио: Б.Стојковски

Раднички (Б) - Долина 0:1, Будућност (А) - Партизан (Г) 4:5, Хајдучица - Црвена звезда 3:2, Раднички (К) - БАК 2:2, Слога (БНС) - Југославија 0:1, Стрела - Партизан (У) 2:0, Спартак - Јединство (В) 3:2, Полет (Ид) - Потпорањ 1:1.

1. Јединство (В)          13     11     0      2      37:12        33

2. Стрела                     13     10     1      2      36:10        31

3. Раднички (К)           13     8      3      2      35:12        27

4. Долина                   13     8      2      3      27:19        26

5. Потпорањ               13     7      2      4      29:23        23

6. Спартак                  13     6      2      5      30:33        20

7. Слога (БНС)           13     6      1      6      17:21        19

8. БАК                          13     4      5      4      17:18        17