Панчевачка лига: Контрама до бодова

У првом полувремену гостујући фудбалери пружили су добру игри и постигли погодак из пенала стрелац је био Марковић.
fudbal

Потпорањ – Спартак 1:4 (0:1)

ПОТПОРАЊ: Игралиште  Потпорања, гледалаца: 100. Судија:  Јаћимовски (Качарево), Стрелци: Станојловић у 59. за Потпорањ, а Марковић у 31. (из пенала), Јовановић у 49. Станић у 63. Тома у 66. минуту за Спартак.

ПОТПОРАЊ: Богош 6,5, Прошевски 6, Рајлић 6 (Лазин 6), Станојловић 7, Јованов 7, Јанковић 6, Миљ.Јовановић 6,5, Пешић 6,5 (Олујић 6), Бранков 6,5, В.Јовановић 6,5, Војнов 6.

СПАРТАК: Вукојев 7, Корен 7,5, Ђолаи 7 (Сахтер 7), Живу 7, Царевић 7, Николовски 7 (Тома 7), Радојевић 7,5, Марковић 7 (Коложвари -). Мих.Јовановић 7,5, Ковач 7, Станић 7.

У другом полувремену после четири минута игре Михајло Јовановић је примио лопту на груди ван шеснаестерца и мајсторски лобовао голмана Богоша.  Домаћин је смањио голом Станојловића после добре акције. Гости из Дебељаче контранападима су стварали прилике да би Станић са неких двадесет метара шутирао и погодио мрежу Богоша. Брзоноги Тома три минута касније побегао је својим чуварима и поставио коначан исход овог меча када је рутински погодио мрежу домаћина.

Б.Стојковски

Долина – Полет (Ид)  4:2  (2:0)

ПАДИНА: Игралиште Долине, гледалаца: 200. Судија:Сарка (Вршац) .  Стрелци: Васић у 10, С. Мамојка у 34, Хлавча у 65, Радивојев у 90 з а Долину, Мићуновић у 46, Мршовић у 85 минуту за Полет.

ДОЛИНА: Бујаковић 7,5, Јованов 7, Раденковић 7, Хлавча 7 (М.Мамојка -), Радивојев 7, Стајић 7, С.Мамојка 7 (Дудаш -), Илић 7, Васић 7,5, Поповић 7, Светлик 7 (Ћирић 7).

ПОЛЕТ: Мрчић 6,5, Бартош 6,5, Драговић 6,5, Мршовић 7, Чавић 7, Рашић 6,5, Селаковић 6 (Ивковић 6), Михајлов 6,5, Јаћимовски 7, Мићуновић 6,5, Станковић 6,5.

Фудбалери тренера Драгана Ковачевића у комшијском одмеравању снага још једном су пружили добру и ефикасну игру и освојили три бода. Домаћи тим је повео голом Васића и после добре акције Падинаца. М. Мамојка је удвостручио предност домаћина. На почетку другог дела игре гости из Идвора смањили су предност голом Мићуновића.  Међутим, то није пореметило домаћине и на крају су забележили сигурну победу.

БАК – Хајдучица  2:0  (1:0)

БЕЛА ЦРКВА: Игралиште БАК -а гледалаца: 100. Судија: Ћировић (Вршац). Стрелци: Д. Анђелић у 15. (из пенала), Јарковачки у 78.  минуту.

БАК: Андрејић 7,5, Шинзар 6,5, Тимотијевић 7, Краснић 6,5, Нешић 7, Старовић 6,5, Јарковачки 7, Јовановић 7, Бекировски 6,5 (Попов 6,5) Секуловић 7, Д.Анђелић 7,5.

ХАЈДУЧИЦА: З. Липтак 7, Ћулум 6 (Петровић 6), Малијар 6 (Георгијевски 6), Мршић 7, Павловић 6,5, Фолћан 6,5,  А.Ружић 6,5, Радовић 6,5(Брезичанин -), А.Липтак 7, Дракулић 6,5, Пејчић 6,5.

У првом полувремену домаћи фудбалери пружили су бољу игру и повели голом  после прекршаја Фолћана над Нешићем у свом шеснаестерцу Судија је досудио пенал за домаћине сигуран је био капитен Анђелић. Гости су покушавали да дођу до изједначења, али је голман Андрејић био на висини задатка, да би Јарковачки својим голом потврдио победу Белоцркванаца.

Партизан (У) – Слога (БНС)  0:1 (0:1)

УЉМА Игралиште Партизана, гледалаца: 80. Судија: Јевтић (Вршац) 7. Стрелац: Секешан у 38. минуту.

ПАРТИЗАН: Илић 7, Побра 6,5, Живојнов 6,5, Јездимировић 7, Тошић 6 (И.Бану 6), Б.Бану 7, Стојковић 6 (Ђукић 6), Љ . Бану 6,5, Јевтић 6 (Варга 6), Кусићки 7, Бежановић 6,5.

СЛОГА: Радивојев 7, Секешан 7,5, Драгићевић 6,5, Авдулај 6 (Милић 6), Залокар 7, Божић 7, Митровић 7, Хорнунг 7, Константиновић 6,5, Мандић 6,5, Шево 7.

Гости из Банатског Новог Села пружили су добру игру и остварили су минималну победу евроголом Секешана, када је са неких двадесет метара шутирао и лопта се од пречке одбила у земљи и завршила у мрежи  Илића.

Домаћи фудбалери имали су своје прилике, али је гостујући голман Радивојев добрим интервенцијама сачувао мрежу и допринео победи.

Припремио: Б. Стојковски

Долина - Полет (Ид) 4:2, Потпорањ - Спартак 1:4, Јединство (В) - Стрела 3:2, Партизан (У) - Слога (БНС) 0:1, Југославија - Раднички (К) 0:0, БАК - Хајдучица 2:0, Црвена звезда - Будућност (А) 2:0, Партизан (Г) - Раднички (Б) 1:0.