Победа Звезде над Спартаком у Суботици

Фудбалери Црвене звезед забележили су и другу победу у првенству, на гостовању којег су се прибојавали. Голубови суимали неке своје прилике али су црвено-бели били много бољи. Београђани су направили добру увертиру пред први сусрет са Шерифом у уторак.
fudbal

Покушао је Спартак високим пресингом да се наметне, али није успео и врло рано је примио гол. Акцију црвено-белих по левој страни Суботичани нису добро испратили и Иванић је резантним ударцем довео Београђане у вођство. Изабраници Дејана Станковића били су бољи, офанзивни, диктирали темпо. Констатно су повијали одбрану ,,голубова“ и желели што пре да реше утакмицу. Свакако да су Родић, Катаи и Иванић били најактвнији, уосталом навикли смо да од њих тројице зависи Звездина игра. Овај потоњи је имао још једну прилику али је главом гађао непрецизно. Спартак и кад је имао лопту није знао шта ће с њом па је био безопасан. Ипак, у 27. минуту, одлична акција по левој страни, јака лопта упућена од стране Срећковића и неспретна реакција Панкова за 1:1. Спартак се разиграо па је и Бјеловић био у доброј ситуацији али његова асистенција није прошла јер је Гордић интервенисао. Голубови су после примљеног гола били бољи ривал и играли добар фудбал. У 30. минуту црвено-бели су постигли гол који је напре поништен због офсајда, али који је признат после консултације са ВАР собом. Стрелац је био Бен на дубинску лопту Канге.

Почетком наставка Крстовић је могао да реши меч али је слабо захватио лопту и она је отишла поред гола. Црвена звезда је преузела иницијативу и ишла по трећи гол. Спартак је у 57. минуту имао занимљив покушај али је Гордић одбранио. Црвено-бели су поново могли да постигну аутогл, само мало касније, али је са у последњем тренутку лопту избацио Гајић. Опет, могли су и до трећег гола, али је Дујмовић зауставио шут Фалка.

Тачку на и ставио је Крстовић, на асистенцију Катаија, где је опет морао да се консултује ВАР.

И. Лазаревић

Спартак ЖК – Црвена звезда 1:3 (1:2)

СУБОТИЦА: Градски стадион, гледалаца: 5.000 Судија: Живковић (Ниш). Стрелци: Панков (аутогол) у 27.за Спартак Жк, а Иванић у 4, Бен у 30. и Крстовић у 90. минуту за Црвену звезду. Жути картон: Панков, Крстичић (Црвена звезда)

СПАРТАК: Дујмовић 6, Дунђерски 6, Иванчевић 6, Богићевић 6, Милошевић 6, Марчић 6 (Фуртула 6), Шимура 6,5, Бјеловић 6,5 (Тодороски 6), Туфегџић 6,5, Срећковић 7, Христић 6 (Ђурасовић 6).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Гордић 6, Гајић 6, Панков 6, Бабић 6 (Драговић), Родић 7 (Гобељић 6), Крстићић 6, Канга 6,5 (Срнић), Бен 7 (Фалко 6,5), Иванић 7, Катаи 7,5, Диони 6 (Крстовић 7).

Гордић: Деби мотив за доказивање

Остварио ми се дечачки сан, драго ми је што сам дебитовао на утакмици у којој смо победили, изјавио је голман Црвене звезде Милош Гордић.

"Захвалио бих се шефу стручног штаба Дејану Станковићу и целокупном стручном штабу на поверењу које су ми указали. Није било треме, мало сам размишљао, знао сам све како функционише пред нашим навијачима, иако нисмо код куће играли, свакако је ово велики ветар у леђа. Саиграчи, као и цео стручни штаб су ме подржали и хвала им на томе", рекао је Гордић за клупски сајт.

Млади чувар мреже није крио значај овог меча за његово самопоуздање и даљи рад.

"Причао сам са капитеном Борјаном, то су уобичајени разговори ништа се није много разликовало ни пред ову утакмицу. Није чест пример да се млади голман нађе међу стативама и због тога сам веома захвалан на указаном поверењу, ради се о веома одговорној позицији у тиму. Управо ми је деби мотив да наставним да радим још јаче у наредном периоду и да се доказује", поручиио је Гордић.