СРПСКА ЛИГА ГРУПА ВОЈВОДИНА: Фењераш шокирао лидера

Бечеј  – Стари град   1:2  (0:1)
с

БЕЧЕЈ: Градски стадион крај Тисе, гледалаца: 100, судија:  Репчек (Врбас). Стрелци: Воргучин у 76. за Бечеј, а Костић у 38. и Тасић у 77. (из пенала) за Стари град. Жути картони: Воргучин, Милин(Бечеј), а Седлар, Костић, Тасић и Влајић (Стари град).

БЕЧЕЈ: Барјактарев 6, Милин 6, Јеленковић 5,5, Воргучин 6,5, Прерадов 5,5 (од 85. Бркић -), Жеравица 5,5, Мастило 6,5, Виновић 6, Дражић – (од 28. Стојановић 5,5), Шормаз 5,5, Савановић 6.

СТАРИ ГРАД: Кнежевић 7, Б. Глувић 7, Илић 6,5, Бајић 6,5, Ћирић 6, М. Глувић 6,5, Костић 7,Ракић 6,5, Стојановић 6,5 (од 65. Зељковић -), Тасић 6,5, Седлар 6,5 (од 87. Торбица -).

Лидер је добио још један шамар у својој тврђави крај Тисе. Изгубили су од последњепласираног Старог града и са трона пали на треће место. Истина, имали су одређених кадровских проблема, али то не умањује успех Бачкопаланчана, који су од првог судијског звиждука показали да су дошли да се боре, а не бране.

Момци са Тисе нису знали како да надокнаде одсуство креатора Чедомира Томчића, па је свако покушавао соло акцијама да дође до циља, а епилог тога је да нису, готово, ниједну изгледну прилику створили у првом делу утакмице. На другој страни у 38. минуту нико није изблокирао центаршут капитена гостију Бојана Глувића, а потом ни мотрио на покретљивог Луку Костића, који је неометан код друге стативе главом проследио лопту иза леђа Стефана Барјактарова.

У наставку далеко ангажованија игра домаћих. Прво је Савановић у 56. минуту примио лопту у казненом простору, намештао се и приликом шута је изблокиран. Минут касније Милин је центрирао са десне стране, а Шормаз натрчао на лопту и из прве покушао, али није добро захватио. Нови напад домаћих у 58. минуту, али шут Прерадова са 25 метара голман Кнежевић с лакоћом зауставио . Опробао је шут и Жеравица у 75. минуту, али је Кнежевић избио ван терена.

Уследио је нови напад домаћих, Милин је центрирао, неко одбио, а капитен Бечејаца, иначе штопер, Владан Воргучин натрчао на лопту и са ивице казненог простора закуцао је у леви горњи угао Кнежевића.

Кратко је трајала радост Бечејаца, јер је већ у следећем нападу у казненом простору домаћина Јеленковић оборио Бојана Глувића и судија Иван Репчек се није двоумио да досуди казнени ударац. Сигуран егзекутор најстроже казне био је Владимир Тасић.

Иако су домаћи фудбалери покушавали до краја да преокрену резултат, очито није био њихов дан и бодови су отпловили Тисом.

В. Јанков

Омладинац - Текстилац 2:1 (0:0)

НОВИ БАНОВЦИ: Стадион Омладинца, гледалаца 250, судија Ћировић (Вршац).Стрелци: Грбовић у 72. и Бајић у 75. за Омладинац, Поткозарац у 83. минуту.Жути картони: Рнић (Омладинац), Илић, Свитић, Лишчевић, Станковић, Поткозарац (Текстилац).Црвени картон: Божичић (Текстилац)

ОМЛАДИНАЦ: Видић 7,5, Мисић 7 (Бајић 7), Иветић 7,5, Марковић 7,5, Кукољ 7 (Гајић), Мојсиловић 7,  Рнић 7,5, Савић 8,5 (Радојчић 7), Грбовић 8 (Зорица), Мићић 7,5, Лежаић 7, 5.

ТЕКСТИЛАЦ: Браћ 7, Благојевић 6,5 (Свитић), Станковић 6, Асани 7, Бајић 7 (Бачић), Божичић 6, Галић 6, Лишчевић 6, Ивановић 7, Луковић 7, Поткозарац 7 (Вемић).

У Новим Бановцима је одиграна одлична утакмица.У првом полувремену домаћини су имали и иницијативу и шансе, али одбрана гостију, је ипак на крају одолела.Тако се на полувреме се отишло са 0:0.Гости у првом делу без праве шансе. У наставку, играчи Омладинца, мого офанзивнији.Али, праву и прву, шансу пропушта Лежаић.И тек Грбовић начиње мрежу гпостију.Голман Браћ није могао одбранити шут Грбовића из слободног ударца са више од 20 метара.Лопта је улетела у мрежу гостију као тане.Толко је био јак шут.Само три минута касније  домаћини су удвстручили вођсво.Одбијену лопту, од одбране гостују, дочекао је Бајић на 20 метара, и онако од прве, вратио је лопту у гостујућу мрежу.И, на самом крају утакмице у листу стрелаца уписао се и Поткозарац.

И.Митровић - Б. Рокнић

Хајдук - Феникс 0:1 (0:1)

КУЛА: Стадион „Милан Средановић“, гледалаца 100. Судија: Бибин ( Зрењанин). Стрелац: Зечевић у 28. минуту. .

ХАЈДУК: Дринчић 7, Арежина 6, Вуковић 7, Јанчић 6, Слијепчевић 6, Кочиш 6 ( од 65. Поповић -), Влаисављевић 6 ( од 85. Кулић -), Лаћарак 6 ( од 78. Милованоовић -), Богићевић 6 ( од 78. Грубачић -), Божовић 6 ( од 65. Новаковић -), Тадић 6.

ФЕНИКС: Пилиповић -, Ћалић 7 ( од 46. Јеловић 7), Радишић 7, Девић 7 ( од 46. Лазић 7), Милаковић 7, Зечевић 7, Машић 7, Поповић 8, Качаревић 7 ( од 46. Булат 7), Милутиновић 7 ( од 85. Цвјетиноовић -), Анђелковић 8 ( од 85. Михајловић -).

Опроштај од својих навијача фудбалери Хајдука су зачинили поразом у дуелу са екипом Феникса из Старе Пазове. Гост и пре сусрета фаворит оправдао је ту улогу и, чини се, свестан ситуације у којој се Хајдук налази због десеткованог састава узрокованог бројним одласцима играча у току сезоне играо онолико колико је требало да се оствари победа.

А до победе су гости дошли у 28. минуту када је Анђелковић идеално центрирао, пажњи одбране домаћих измакао Зечевић и са неких седам метара захватио лопту главом и савладао Дринчића.

И четири минута након гола гости су имали прилику да увећају вођство, када је Анђелковић центрирао, а Девић са десетак метара погодио стативу.

У другом полувремену било је то класично одрађивање посла: гост задовољан вођством, а домаћин немоћан да озбиљније припрети, па ће тај део игре остати упамћен по дебију младих играча Хајдука Лава Новаковића и Димитрија Грубачића који су рођени 2005. и Лазара Миловановића, рођеног 2004. године.

Ђ. Бојанић

Први мај -Раднички (С) 0:2 (0:2)

РУМА: Игралиште Првог маја, гледалаца 200, судија Чапо (Суботица).Стрелци: Ранчић у 5. и Ковачевић у 12. минуту.Жути картони: Чолић, Јаћимовић, Крантић (Први мај), Ковачевић (Раднички).

ПРВИ МАЈ: Опарница 6, Чолић 6 (Стојанов 6), Мирчетић 6, Јаћимовић 6 (Живковић 6), Алексић 7, Милојевић 7, Доневски 6 (Ђуровић), Осман 6, Савић 6 (Зјача 7), Ђорђевић 6, Крантић 6 (Ђуровић 6).

РАДНИЧКИ: Шторк 7, Швељо 8, Ристић 6, Авдић 7, Мирков 7, Ковачевић 8, Ранчић 8 (Ђурђев 7), Јухик 7, Карталија 7, Васиљевић 7, Јовановић 7.

У првом полувремену Сомборци су играли одличан фудбал.А, домаћини неборбени и веома слаби у одбрани, што одавно није то виђено. Уствари, видело се по игри, и формацији, да су гости из Сомбора, дошли са једном, једином намером да славе.Стално су нападали, организово на челу са Швељом, а то код домаћина, није нико могао спречити и пресећи. Румљани су били надиграни  у првом полувремену. Гости су постигли два гола, а могли су још три, четири. У другом полувремену, домаћин, од првог минута, кренули  нешто агресивније, али гости играју организовано у одбрани, и нису дозволили  никакво изненађење.

И.Дамјанчук-Б. Рокнић

Кикинда  - Вршац 1:4 (0:2)

КИКИНДА: Градски стадион, гледалаца око 200, судија: Бећановић (Сомбор). Стрелци: Зељковић у 82. (из пенала) за Кикинду, а Јовковић у 8. Качаревић у 45. и  71. и Илић у 35. минуту за Вршац. Жути картони: Рељић, Николић, Ђукић и Степанчев (Кикинда), а Стојковић и Качаревић (Вршац).

КИКИНДА: Савков 6, Рељић 6, Коштић 6, Молнар 6,5, Ћирић 6 (Зељковић 7), Стевановић 6, Николић 6 (Рафаел 5), Ђукић 7, Шаре 6, Милошевић 6,5 (Бајат 6,5), Степанчев 7, Милошевац 6 (Ивановић 6).

ВРШАЦ: Марковић 7, Стојковић 8, Качаревић 8, Радисављевић 7 (Сарајлин 7), Јовковић 8 (Грек 7), Благојевић 7, Лазески 7,5, Илић 7,5, Николић 7,5, Вујић 7 (Мајсторовић 7), Илић 7,5 (Секулић).

Много лакше него што се очекивали Вршчани су тријумфовали у Кикинди, највише захваљујући домаћину али и помоћи главног арбитра и његових сарадника - махача, што је кад се све сабере и одузме било крајње непотребно, јер Вршачни су за копље уигранија и квалитетнија екипа.

Хладан туш је уследио за домаћина у 8. минуту када је Јовковић главом шутирао са 6-7 метара после доброг центаршута Стојковића с леве стране. У 20. минуту Стојковић има лепу прилику да увећа вођство Вршчана али га у томе осућеује голман који брани његов ударац са 10 метара. Када се очекивало да се на одмор оде са минималном предношћу Вршчана, штопер Вршчана Војин Качаревић најбоље се снашао у гужви и са неколико метара у последњим секундама првог дела матирао Савкова.

Већ у другом минуту наставка Николић је погодио пречку Кикинђана а у 55. минуту Милан Илић је шутирао са 15 метара по земљи топовски и Савков је немоћан. После тога Качаревић након једног од корнера Вршчана главом матирао је  Савкова да би домаћин у 82. минуту након што је у казненом простору оборен Ивановић, погодио са пенала. Зељковић је био сигуран мада је три минута пре тога Кикинда оштећена јер је Бећановић превидео најстрожу казну за домаћи састав. У 78. минуту лепу прилику имао је Ивановић, али када се све сабере Вршчани су као квалитетан тим победили у мечу у коме се, непотребно на страни гостију ставила арбитража.