Суботичка лига: Водећи спасао бод у надокнади

Уз одлично суђење младе судијске тројке на челу са Бечановићем, дуел Змајевчана и Ловћенчана је у свему оправдао епитет дербија.
Л. Киш/ Моменат са утакмице у Змајеву

Обилић (З) – Његош 3:3 (2:2)

ЗМАЈЕВО: Игралиште у рекреационом центру, гледалаца око 250, судија Бечановић (Бечеј).  Стрелци: М.  Живојнов у 42.  Марчетић у 45. и 66.  за Обилић, а Мрваљевић у 8. и 37.  и Радовановић у 91. минуту за Његош.   Жути картони: Тошић (Обилић), Радовановић,Варга (Његош). Црвени картон Топали (Обилић).

ОБИЛИЋ: Вучетић, Сивчевић (Кнежевић), В. Живојнов, Дабић, Буквић (Миловац), М.  Живојнов, Тошић, Марчетић, Кобиларов, Калајyија, Топали.

ЊЕГОШ: Маровић, Никић, Вујошевић, Поповић, Савовић, Радовановић, Мајор (Варга), Кочиш, Бојовић, Манојловић (Милуновић), Мрваљевић.

Гости су у првом полувремену за нијансу били бољи и већ у осмом минуту голом Мрваљевића дошли у вођство.  У 27.  минуту Топали је због приговора добио други жути картон, аутоматски и црвени, тако да су Змајевчани до краја  играли са играчем мање. У 37. минуту Вујовић је украо лопту М.  Живојнову, упутио прецизну параболу Мрваљевићу који је ушетао до петерца и оштрим шутем под пречку други пут затресао мрежу Вучетића.  Уследило је опуштање гостију коју је у 42.  минуту прецизним волеј ударцем са око осамнаест метара голом у евро стилу казнио Мирослав Живојнов.

После овог гола настала је паника у одбрани гостију, одличну конбинацију М.  Живојнова и Тошића, Марчетић је са шест метара завршио поготком.

У другом полувремену потпуна доминација Обилића који је иако са играчем мање разбио концепцију гостију.  Одличну игру у 66.  минуту Марчетић је крунисао трећим поготком.  Ређале су се шансе Змајевчана али су гости једноставно имали срећан дан.  У првом минуту надокнаде част лидеру спасао је Радовановић.

Л.  Киш

Раднички (Б) - Пролетер (Њ) 3:1 (3:0)

БАЈМОК: Спортски центар, гледалаца 100, судија: Вукановић (Суботица), стрелци: Лазаревић у 10.  Рајић у 33.  Матић у 40.  минуту, Медаковић у 53.  минуту за Пролетер.  Жути картони: Кекезовић, Корпонајић (Раднички), Гргић (Пролетер).

РАДНИЧКИ: Ракић 8, Корпонајић 8, Иванишевић 7, Јањић 7, Кекезовић 7, Лазић 7, Матић 7 (Маревић 6), Станар 7 (Ђурић 6), Рајић 7 (Јовановић), Лазаревић 7, Војнић 7.

ПРОЛЕТЕР: Матковић 7, Бакић 6, Медаковић 6 (Анђал), Буквић 6, Кулин 6, Грабић 6, Цурновић 7, Давидовић 7 (Патаки 6), Демоњић 7, Јерковић 6 (Маревић 6), Дондур 6.

Фудбалери Радничког добром игром савладали су госте из Његошева.   Врло брзо Бајмочани су постигли два гола, а све је било решено у 40.  минуту када је Матић и трећи пут савладао Матковића.

Гости су у  53.  минуту постигли погодак, али нису имали снаге за преокрет.

С.  Ст.

Резултати:

Препород - Ђурђин 0:3, Србобран - Пролетер (РС) 3:1, Обилић (З) - Његош 3:3, Сента - Обилић (НК) 0:3, Раднички - Пролетер (Њ) 3:1, Слога - Сутјеска 2:5, Панонија - Јадран 1:2, Искра - Напредак 1:0.