У Сурдулици блистао капитен Емил Роцков

Барем у најави, један од најзанимљивијих дуела 29. кола Суперлиге одигран је у Сурдулици, где су снаге одмерили Радник и Војводина, екипе које су се нашле у борби за осмо место, које води у плеј-оф.
Emil Rockov/J. Grlic

Гости су у утакмицу ушли силно слабљени због изостанака повређених Огњена Ђуричина, Винсента Езеа и Секу Конеа и због картона Милана Ђурића, Вука Митошевића и Дамјана Гојкова, али их то није омело да забележе и другу везану победу на стадиону Радника. Прво је пред њима пала екипа Динама из Врања, а сада и тим Радника, па ће о пласману међу осам најбољих састава одлучивати њихов сусрет, на стадиону „Карађорђе“, са Партизаном.

После уводног испитивања снага и шутева ван оквира гола Ристовића и Стојковића, у 9. минут, по десној страни терена прошао је млади Дејан Зукић, упутио оштар пас пред гол голмана Васиљевића, играч домаћина Томислав Пајовић је неспретно реаговао и послао је лопту у сопствену мрежу. Новосадски тим, баш као што је то прижељкивао и тренер Кривокапић, рано је стигао до вођства и нашао се за корак ближе испуњењу циља.

С клупе одстрањен – физиотерапеут

У 77. минуту утакмице, после досуђеног офсајда у ком се нашао играч Воше Младен Деветак, жустре су биле замерке на рачун арбитара с клупе новосадског тима.

Судија Манојловић је због тога одстранио са клупе физиотерапеута Горана Маријана.

Све до 22. минута није било изгледнијих прилика, а тада је досуђен слободни ударац за Сурдуличане на неких 20-так метара од гола Воше. Прекршај је веома добро извео Ристовић, али је капитен гостију Емил Роцков сјајно интервенисао и извадио лопту из самог горњег угла. Све конкретнији и опаснији постајали су ученици тренера Милана Милановића, па је у 26. минуту нови слободњак извео Ристовић са око 25 метара, али је лопта отишла поред гола. Новосађани нису успевали да дуже време задрже лопту у поседу и десетак минута касније запажени Ристо Ристовић прошао је поред неколико играча из Новог Сада, шутирао, али је његов покушај завршио ударцем изнад пречке, па се  уз минимално вођство Војводине отишло  на велики одмор.

У првом минуту наставка Зукић је лепо упослио Бојана Матића, који је од половине терена стигао до казненог простора и шутирао са 7-8 метара, лопта је затресла Васиљевићеву мрежу - али са спољње стране. Домаћин је одговорио у 62. минуту, када је ударац упутио Ђорђевић са 15 метара, али је Роцков поново био веома сигуран.

Кренула је екипа Радника још агресивније ка голу ривала, па су у 67. минуту прилике имали Ђорђевић, чији је ударац Роцков зауставио, а онда и Златановић, који је замало био непрецизан. Иако су Суруличани улагали велике напоре не би ли стигли барем до ремија, исто то чинили су и Новосађани, који су били успешнији и умешнији и уздигнутих руку напустили су стадион Радника, са којег односе свих шест бодова из два везана сусрета.Сви играчи новосадског тима су се жестоко борили и заслужују похвале, а највеће заслуге за успех припадају капитену Емилу Роцкову.

С. Р.

Радник – Војводина 0:1 (0:1)

СУРДУЛИЦА: Стадион Радника, гледалаца: 700, судија: Манојловић (Књажевац). Стрелац Пајовић у 9. минуту (аутогол). Жути картони: Ђорђевић и Пејчић (Радник), Нешковић, Граовац, Роцков, Срећковић и Деветак (Војводина).

РАДНИК: Васиљевић 7, Миловановић 6,5 , Пајовић 6, Стевановић 6,5, Керемех 7, Стаменковић 6,5 (Дамњановић -), Ристовић 8 (Стојановић -), Ђорђевић 7,5, Пејчић - (Којић 6,5), Станисављевић 7, Златановић 8.

ВОЈВОДИНА: Роцков 9, Граовац 8, Веселиновић 8, Саничанин 7,5, Лазаревић 6, Стојковић 6,5, Зломислић 6,5, Милојевић 7, Зукић 7 (Деветак -), Нешковић 6,5 (Срећковић 6), Матић 7 (Гајић -).

Суперлига Србије – 29. коло

СУРДУЛИЦА: Радник – Војводина        0:1 (0:1)

НОВИ САД: Пролетер - Динамо   0:0

ЗЕМУН: Земун – Спартак    0:2 (0:0)

БАЧКА ПАЛАНКА: Бачка - Црвена звезда     1:3 (1:2)

БЕОГРАД: Рад - Вождовац 0:1 (0:0)

ШАБАЦ: Мачва - Раднички         0:0

ЛУЧАНИ: Младост - Напредак     2:0 (1:0)

БЕОГРАД: Партизан - Чукарички         3:2 (1:1)