ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА ЈУГ: Дивошани без победе и тренера

Изненађење у Новој Пазови, фудбалери Радничког успели су да играју нерешено са Дивошанима и да их практично избаце из трке за прво место.
ФК Слобода/ Славље фудбалера Слободе из Доњег Товарника

Раднички (НП) - Хајдук (Д) 2:2 (0:1)

НОВА ПАЗОВА: Игралиште Радничког, гледалаца 250, судија: Скакавац (Рума), стрелци: Шормаз у 67. и Лукић у 78. за Раднички, а Јевић у 14. и  Требовац у 86. мунуту за Хајдук. Жути картони: Шормаз, Бјелобрк, Плашић (Раднички). Црвени картон: Мандић (Хајдук).

РАДНИЧКИ (НП): Трифуновић 7 , Рогановић 7,Ромац 7,  Цвјетиновић 7(Ергерац), Милаковић 7, Шормаз 6,  Смиљанић 7(Лукић), Цветковић 7, Коштић 7, Дујић 7 (Плавшић), Бјелобрк 8.

ХАЈДУК: Петровић 6, Радаковић 6(Кудрић 6), Јелић 6(Бајуновић 6), Јевић 7, Мандић 7, Цвијић 6 (Угљешић 7), Нађ 6 (Херцег), Веселиновић 7, Золнајић 7,  Јуришић 6 (Требовац 7), Томац 6.

Одмах после уткамице смењен је тренер Хајдука Милан  Митровић и његов први сарадник Срђан Матић. Иначе, била је то добра утакмица, пуна набоја, а домаћи фудбалери успели су у другом полувремену да преокрену ток меча.

Грујић нови кормилар

Експресно после ремија у Новој Пазови Дивошани су сменили тренера Милана Митровића и ангажовали искусног стручњака из Новог Сада Зорана Грујића.

С. Р.

Дунав – Слога (Т) 2:2 (1:2)

СТАРИ БАНОВЦИ: Игралиште Дунава, гледалаца 200, судија: Мрђеновић (Вршац), стрелци: Перовић у 42. и Јовковић у 47. за Дунав, а Крајновић у 6. и Пастор у 32. минуту за Слогу. Жути картони: Ивановић, Николић, Зоговић, Јевтић (Дунав).  Дринић, Мијаиловић, Марјаноивић, Грујић (Слога), црвени картон: Пековић ( Слога).

ДУНАВ: Благојевић, М. Рађеновић, Ивановић, Загорац(Јевтић), Николић (Карић), Марковић, Н. Перовић(Зоговић),  Стокић, Маћинковић, Ђорђевић, Мирковић.

СЛОГА: Војводић, Петковић, Томић, Дринић, Крајновић, Мијаиловић, Пастор, Караћ, Грујић, Берић(Рибар).

Темеринци су сјајно ушли у меч. После тридесетак минута игре имали су предност од три гола, домаћи су средили своје редове и почетком другог полувремен изједначе резултат што је и најреалнији исход сусрета.

Б. Р.

Слобода – Славија (НС) 1:0 (1:0)

ДОЊИ ТОВАРНИК: Игралиште Слободе, гледалаца: 150. Судија: Граовац (Рума). Стрелац: Вукотић у 9. минуту. Жути картони: Чолић, Пилиповић (Слобода), Гајић, Кљајић (Славија).

СЛОБОДА: Јагодић 7, Чолић 7, Јосимов 7, Јанковић 7 (од 83. Стојановић), Кокир 7,5 (од 86. Бубало), Вујасин 7,5 (од 69. Живковић), Вукотић 8 (од 69. Милојевић), Пилиповић 7, Ђуричић 7, Барић 7,5, Антонић 6,5 (од 46. Милинковић 7).

СЛАВИЈА: Завиш 7, Лазаревић 7, Гајић 7 (од 76. Цекић), Стајић 6,5, Дражић 7, Ђаковић 6,5 (од 46. Марић 6,5), Ерор 6, Ћеха 6 (од 69. Ферати), Кљајић 6 (од 69. Ђорђиевски), Китић 7 (од 76. Жакула), Бановић 7.

Седмом узастопном победом, фудбалери Слободе дошли су на праг српсколигашког друштва, а у последњем колу довољан им је бод да се директно пласирају у виши ранг и остваре историјски успех. После корнера Николе Кокира, највиши у скоку био је голгетер Славко Вукотић, пославши лопту иза леђа голмана Игора Завиша.

Домаћини су наставилису да стварају шансе. Кокир, Вукотић, Вујасин, Барић, Живковић и Милинковић, нису успели да повећају капитал лидера, али и миминалац је био довољан за славље.

М. М.

Индекс – Раднички (Ш) 2:1 (2:1)

НОВИ САД: Ђачко игралише, гледалаца 150, судија: Ђурић (Рума), стрелци: Грубовић у 30. и Радојчић у 39. за Индекс, а Аперлић у 20. минуту за Раднички. Жути картон: Радојчић (Индекс).

ИНДЕКС: Бузаџија, Шашић (Вујић), Живановић, Д. Рађеновић, Варга (Вукадиновић), Денић Вукашиновић, Веселиновић, Богојевић(Стојановић), Радојчић, Грубовић (Стојаковић).

РАДНИЧКИ: Новаковић, Боројевић (Мијатовић), Аперлић, Дрћа, Рајшић (Утвић), Пурић, Шуша, Вуковић, Субић, Ђуричић(Стојшић), Рукавнина.

У утакмици дављеника фудбалери Индекса су били нешто бољи. Упркос томе што су Шиђани повели, на крају су студенти забележили победу која им на психолошком плану пуно значи.

З. К.

Хајдук (Б) – Доњи Срем 1:1(1:1)

БЕШКА: Игралиште Хајдука, гледалаца 150, судија: Радиновић (Беочин), стрелци: Лежаић у 29. за Хајдук, Трифуновић у деветом минуту за Доњи Срем. Жути картони: Слијепчевић (Хајдук), Зорић, Трифуновић, Матић (Доњи Срем).

ХАЈДУК (Б): Слијепћевић, М. Гавриловић, Шехурић, Милошевић, Вујовић, Јокић (Ђорђевић), Смиљанић,  Грубјешић(Прица), С. Гавриловић, Гајић, Лежајић.

ДОЊИ СРЕМ: Н. Девић, Крнета(Матић), Лабовић (Халајзан), Вукмановић (Л. Девић), Трифуновић, Јуришић, Зорић, Јешић, Ђокић (Репац), Бировљев, Трифуновић (Суботић).

Слаба утакмица у Бешки.- Није ни чудо ни једни и други су у безбедној зони. Играло се углавном на средини терена, а оба гола су постигнута у првох тридессетак минута.  И. Б.

Ветерник – ТСК 3:0 (0:0)

ВЕТЕРНИК: Стадион Ветерника, гледалаца: 150. Судија:  Јуришић (Нови Сад). Стрелци: Ушћумлић у 67. и 81. (из пенала) и Лепојевић у 89. минуту. Жути картони: Зељковић (Ветерник), Радичић, Лахош, Касаповић (ТСК).

ВЕТЕРНИК: Ђурикин 7, Швоња 7,5, Ђурђевић 7,5, Чалија 7 (од 68. Кисић – ), Чворо 7 (од 46. Лепојевић 7,5), Ушћумлић 8 (од 82. Ђурић), Грујић 7,5, Вуковић 7, Вилотијевић 7, Секулић 7 (од 68. Зељковић – ), Турало 7,5 (од 85. Радосавкић).

ТСК: Недељковић 6, Марковић 6 (од 77. Н. Илић), Бјелановић 6, Радичић 6, Лахош 6 (од 64. Остојић – ), Романов 6 (од 77. Сарајлија), Петровић 6 (од 89. Варга – ), Пуповац 7, Јовановић 6,5, Ђурђевић 6 (од 46. Касаповић 6), С. Илић 6.

Под вођством тренера Саве Ковачевића, фудбалери Ветерника, освојили су 18 бодова у пролећној етапи, а отпор Темеринаца сломили су у финишу. Алекса Ушћумлић, био је стрелац водећег гола, после акције Стефана Секулића и асистента Бранка Чалије. Прекршајем у казненом простору, заустављен је Немања Кисић, док је Алекса Ушћумлић реализовао оправдано досуђени казнени ударац. Лука Лепојевић потврдио је одличну форму минут пре краја. Надмудрио је чувара, прошао голмана и убацио лопту у празну мрежу.

М. М.

Цемент - Јадран 1:2 (1:0)

БЕОЧИН: Стадион Цемента, гледалаца око 150, судија: Кресић (Тител), стрелци: Боровница у 42.  за Цемент, а Булат у 61. и 88. минуту за Јадран. Жути картони; Булат, Балетовић (Јадран).

ЦЕМЕНТ: Миладинов 7, Шаренац 7, Качавенца 6,5 (Павловић 6), Јеремић 7, Боровница 7,5, Сапунџић 7, Каписода 6,5 (Старчевић 6), Рапић 7, Каванушић 7, Вукојлић 6,5 (Станић), Кошћан 6,5 (Стевановић 6).

ЈАДРАН: Јованушић 7, Малошевић 7,5, Пејић 7,5, Секулић 7, Барешевић 7,5, Павловић 7, Булат 8, Георгијев 6,5, Продановић 6,5, Којчиновић 6,5, Писар 6,5, Миловић 7, Љубановић 7,5 (Видовић 6,5).

Прво полувреме припао је Цементашима, да би у другом делу била сасвим друга слика. Гости су преузели иницијативу и дошли до преокрета. .

Б. Старчевић

НА ПОЛУВРЕМЕНУ УТАКМИЦЕ У БАЧКОМ ЈАРКУ

Нападнут помоћни судија

Mладост (БЈ) – Јединство (Р) 0:2  (прекинуто на полувремену)

БАЧКИ ЈАРАК: Стадион Ливадица. Гледалаца: 300. Судија:  Петровић (Шид). Стрелци: Самарџић у 41. и Иван у 45+1. минуту. Жути картони: Хрубик, Зељковић, Станић, Перић (Младост), Петровић, Балаш, Јовановић (Јединство).

МЛАДОСТ: Вуковић, Станић, Хрубик, М. Кнежевић, Јаковљевић, Перић, Митровић, Зељковић, Јелић, Ерак, Малбаша.

ЈЕДИНСТВО: Тојзан (од 23. Чикара), Живанов, Јовановић, Балаш, Иван, Џарић, Топић, Пантић, Паповић, Самарџић, Петровић.

Дерби кола прекинут је у полувремену, када су судије обавестиле делегата да је помоћник Данијел Божоки, приликом уласка у свлачионицу, добио ударац у пределу леђа од непознатог лица. Тада је донета одлука да се на Ливадици неће играти друго полувреме.

Победа је гостима из Руменке отварала врата баража, као најбољој трећепласираној екипи, док су jарачани хтели да потврде добре пролећне резултате.

Деловало је да ће се на одмор отићи у егалу, али онда је севнула контра гостију. Иницијатор акције из три потеза, био је Давид Пантић, убацивши у ватру Милорада Петровића. Крилни нападач је послао лопту пред гол домаћина, док је капитен Милан Самарџић топовским ударцем ставио тачку.

Замерили су домаћини судији да је слободном ударцу, као увертири за други гол Јединства, претходио прекршај над штопером Иваном Јаковљевићем. Слободњак је извео Бошко Паповић, бивши играч Младости, тако што је кратко одложио лопту до Миљана Ивана. Није оклевао дефанзивац гостију, распалио је са дистанце и ефектно нациљао мрежу.

М. М.

Табела и резултати:

Дунав - Слога 2:2, Индекс - Раднички (Ш) 2:1, Ветерник - ТСК 3:0, Раднички (НП) - Хајдук (Д) 2:2, Цемент - Јадран 1:2, Хајдук (Б) - Доњи Срем 1:1, Слобода - Славија 1:0, Младост - Јединство 0:2.