ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ЈУГ: Канаринци прелетели и Дивош

Хајдук (Д) - Нови Сад 0:1 (0:0)
с

ДИВОШ: Игралиште Хајдука, гледалаца 200, судија Тепић (Нови Сад). Стрелци: Галић у 49. минуту. Жути картони: Перовић, Шућак (Хајдук), Бранковић, Кавчић, Пањак, Балабановић, Сувајyић (Нови Сад).

ХАЈДУК: Тркуља 6, Халиловић 7, Николић 7, Цвијић 6 (Лазић), Вукобратовић 7, Савићевић 6, Томић 7, Совиљ 6, Живковић 6 (Перовић), Н. Симић 7 (Шућак 7), Д. Симић 7 (Атић).

НОВИ САД: Ранђеловић 7, Бранковић 8, Штефек 7, Кавчић 7, Јевић 7, Игњић 8 (Симић), Ерак 7 (Пањак), Балабановић 7 (Митровић 7), Гаyић 7, Куртеш 8, Галић 8.

Била је то добра утакмица. Лидер из Новог Сада је имао више добрих шанси, али домаћа одбрана је само једном попустила, када је Галић изненада шутирао, и тако изненадио поузданог голмана Тркуљу.

Већ 15. минуту Балабановић је имао шансу да доведе госте у вођство, али није искористио најстрожу казну. Траљаво је шутирао. Иначе, од домаћина се много више очекивало.

Фудбалери Новог Сада играли онако како се од њих очекивало-храбро, борбено, једнако добро и у нападу и одбрани.

Р. М.

Слобода - Слога (Е) 0:2 (0:2)

ДОЊИ ТОВАРНИК: Игралиште Слободе, гледалаца 150, судија Тошић (Нови Сад). Стрелац: Ћирић у 9. и 45. минуту. Жути картони: Ђуркић, Рукавина, Белић (Слога). Црвени картон: Павловић (Слобода).

СЛОБОДА: Кромпић 7, Глишић 7, Кубуровић 6, Калајyић 7, Барић 6 (Ђуричић), Стојадиновић 6 (Матовић), Кобиљски 7, Димић 6 (Ђорић), Павловић 7, Ђорђевић 7, Лазаревић 7.

СЛОГА: Веселиновић 7, Ђуркић 7 (Белић 6), Раичевић 8, Бајуновић 7 (Стојчић), Херцег 7, Угљешић 7 (Вујовић ), Мачвански 7, Крстић 7, Стојшич 7, Ћирић 8 (Рукавина).

Ривали су играли отворено. Ердевичани су још у првом полувремену обезбедили вођсво од 2:0. Двоструки стрелац био је Ћирић. Два пута је поштено изиграо домаћу одбрану, што је на крају било довољно за славље гостију. Јесте, да су у наставку, домаћини хтели да дођу до преокрета, али одбрана гостију то није дозволила.

С. С.

Раднички (Ш) - Доњи Срем 3:2 (1:2)

ШИД: Игралиште Радничког, гледалаца 150, судија Скакавац (Рума). Стрелаци: Радивојевић у 41. (аутогол), Стојшић у 60. и Крајновићу 88. (из пенала) за Раднички, а В. Љубојевић у 4. и Кокир у 28. минуту за Доњи Срем. Жути картони: Крајновић, Савић, Смиљанић, Сарић (Раднички), Јелача, В. Љубојевић, Кокир, Марковић (Доњи Срем).

РАДНИЧКИ: Николић 7,5, Аперлић 7, Дрча 7, Стојшић 8, Смиљанић 7,5, Крајновић 8 (Васиљевић), Сарић 7 (Влаисављевић 7), Добријевић 7,5, Савић 6,5, Субић 7,5.

ДОЊИ СРЕМ: Јелача 7, Јешић 6,5, Радивојевић 6, В. Љубојевић 6,5, Зорић 6,5, Марковић 5 (Млановић 6,5), Кокир 7, Вукмановић 6,5, Секулић 7, Адамовић 7, Штетић 6 (А. Љубојевић 6).

Већ у 4. минуту Пећинчани су повели. В. Љубојевић је с 16 метара матирао Николића.Потом је и Кокир искористио прилику да матира домаћу одбрану. У самом финишу полувремена домаћини су постигли погодак, , лопта је ударила у Радивојевића, променила правац и преварила голмана Јелачу.

У наставку, Шиђани крећу много ангажованије и плод такве игре је и поравњање резултата. После слободног ударца, Смиљанић, је изванредно центрирао лопту пред гол гостију, а Стојшић је био најбржи и највиши у скоку, само је спустио лопту у небрањени део мреже.Гости су се после тога орјентисали само на чување своје мреже. Домаћи, су стално нападали, и после једног брзог продора Смиљанића, Зорић је био приморан, да направи недозвољени прекршај. Судија Скакавац је одмах показао на белу тачку. А, Крајиновић је био сигуран стрелац са једанаест метара за коначну победу свог тима.

П. Крмар

Будућност (СН) - Слога (Т) 3:1 (1:0)

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Игралиште Будућности, гледалаца 150, судија Радић (Ириг). Стрелци: Никола Грујић у 15. и 48. и Станивуковић у 78. за Будућност, а  Гргић у 60. минуту за Слогу. Жути картони: Јефтић (Будућност), Томић, Марковић, Марјановић (Слога).

БУДУЋНОСТ: Чупић 7, Станивуковић 8, Чоњагић 8, Јефтић 8 (Радосављевић 7), Никола Грујић 9, Милошевић 7, Рого 7 (Ненад Грујић 7), Пријић 7, Јанковић 7 (Владисављревић 7), Добо 7, Малиновић 8.

СЛОГА: Војводић 7, Марковић 6, Пастор 7, Томић 6, И. Кочиш 6, Ергарац 6, Авдаловић 8 (Марјановић 6), Павићевић 6, Гргић 8, С. Кочиш 6, Борић 6 (Пролић 6).

Веома важна победа Салашана. Ривал из Темерина је био потпуно надигран и Будућност је требала да слави и убедљивије.

М. Симић

Дунав (СБ) - Ветерник 1:0 (1:0)

СТАРИ БАНОВЦИ: Игралиште Дунава, гледалаца 150, судија Врачар (Сомбор). Стрелац: Сремчевић у 7.  минуту.Жути картони: Јагодић (Дунав) Секулић, Турало, Тубић (Ветерник).Црвени картони: Чолић (Дунав), Чалија (Ветерник).

ДУНАВ: Јагодић 8, Јанковић 7, Ивановић 7, Николић 7 (Милошевић 7), Миловац 8, Гуyић 7, Мирковић 7, Будимир 7, Сремчевић 8, Бабић 7, Чолић 7.

ВЕТЕРНИК: Ивић 7, Кисић 6 (Ђурић), Швоња 7, Чалија 7, Ушћумлић 7 (Тубић 7), Скоко 7, Мандић 7, Зекић 7, Секулић 7 (Печић), Турало 7.

На почетку утакмице гостујућа одбрана је направила грешку. Пустила је Сремчевића да прими лопту сам и неометан, што је искусни стрелац домаћих одмах искористио и послао лопту у небрањени део мреже.

У наставку утакмице веђена је велика борба по целом терену, али и поред још неколико створених шанси на обе стране резултат се није променио.

Б. Р.

Подунавац - Индекс 2:0 (2:0)

БЕЛЕГИШ: Игралиште Подунавца, гледалаца 150, судија Неговановић (Сремска Митровица). Стрелци: Стојисављавић у 40. секунди и Вујовић у 10. минуту. Жути картони:  Иван, Вуковић (Индекс).

ПОДУНАВАЦ: Трифуновић 7, Рогановић 7 (Весели), Вујовић 8 (Живковић), Паповић 7 (Балетић), Бјелобрк 7, Стојисављевић 7, Сарачевић 7, Зоговић 7, Златковић 8, Грујић 8, Цветковић 7.

ИНДЕКС: Субашић 7, Звекан 6, Јокић 6, Вуковић 6, Иван 7, Блешић 7 (Петровић), Топић 6 (Малетић), Батинић 7, Бањац 7 (Маринковић), Вукашиновић 5, Нађ 7 (Медић).

Већ, у 40. секунди Стојисављевић је матирао не само голмасна Субашића већ целу гостујућу одбрану. Просто је протрчао кроз њу. И постигао гол.А, онда, је тако Вујовић удвостручио вођство.

У наставку домаћини су створили безброј прилика. Субашић је у више наврата спречио сигурне голове, али и домаћи стрелци су у више наврата били баш непрецизни.

И. Градић

Младост (БЈ) – Цемент 3:2 (0:0)

БАЧКИ ЈАРАК: Спортски центар Ливадица, гледалаца: 450, судија: Грмуша (Петроварадин), стрелци: Дринић (из пенала) у 51, Стеванчевић у 60. и Бабић у 83. за Младост, Н. Зељковић у 48. и Бабић (аутогол) у 90. минуту за Цемент, жути картони: Остојић (Младост), Зелић, Поповић, Батос (Цемент).

МЛАДОСТ: Ромић 7, Вејин 7 (од 38. Кнежевић 7), Остојић 7, Бабић 8, Бајић 7, Дринић 8, Ђукић 7, Зец 8, Марковић 7 (од 55. Стеванчевић 8), Зукић 7,5 (од 67. Радонић - ), Шкавић 7,5.

ЦЕМЕНТ: Ђурикин 6,5, Пековић 6 (од 71. Ћук - ), Зелић 7, Д. Зељковић 7 (од 60. Варга 7), Јањић 6, Грујић 6,5 (од 44. Батос 6,5), Вилотијевић 7, Поповић 7, Вуковић 6,5, Мијаиловић 7, Н. Зељковић 7,5. Од доласка тренера Саве Ковачевића, фудбалери Младости, играју у бољем ритму, па су током претходних пет мечева од могућих 15 освојили десет бодова и равноправно се укључили у трку за опстанак. Свака утакмица до краја сезоне, биће им квалификациона, изузетак није био ни окршај са директним конкурентом Цементом, обележен голеадом у другом полувремену.

Никола Зељковић, најзапаженији у редовима гостију из Беочина, одлично се снашао у гужви, крунисавши центаршут презимењака Дејана – 0:1. Три минута касније, после играња руком дефанзивца гостију, пенал је у изједначење претворио Мирко Дринић. Искусни дефанзивац Ђуро Стеванчевић је, попут газеле, повукао лопту, после дегажирања голмана Немање Ромића и послао је поред Ђурикина за преокрет и ерупцију радости на трибинама. У 83. минуту, Тихомир Зец је извео корнер, док је штопер Бојан Бабић, са 8 метара, подесио нишан – 3:1. У последњим тренуцима, Марко Варга је упутио ударац, лопта је погодила Бабића, променила смер и одсела у мрежи домаћина.

М. Меничанин

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Будућност - Слога (Т) 3:1, СТАРИ БАНОВЦИ: Дунав - Ветерник 1:0, БЕЛЕГИШ: Подунавац - Индекс 2:0, ШИД: Раднички -Доњи Срем 3:2, ДИВОШ: Хајдук - Нови Сад 0:1, ДОЊИ ТОВАРНИК: Слобода -Слога (Е) 0:2, РУМЕНКА: Јединство-Раднички (НП) 3:2, БАЧКИ ЈАРАК: Младост - Цемент 3:2.

1. Нови Сад       26     16     7      3      43:18        55

2. Хајдук (Д)     26     12     10     4      47:18        46

3. Подунавац     26     13     6      7      26:18        45

4. Слога (Е)       26     12     8      6      39:23        44

5. Доњи Срем    26     13     4      9      38:29        43

6. Раднички (Ш) 26     11     6      9      36:29        39

7. Слобода        26     11     4      11     45:36        37

8. Јединство (Р) 26     11     4      11     29:28        37