ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – СЕВЕР: Лако против десеторице

Младост (БП) – Његош  5:0 (2:0)
с

БАЧКИ ПЕТРОВАЦ: Стадион у Врбари, гледалаца 200; судија  Ковач (Мокрин). Стрелци: Тројановић у 31. и 57. Сердар у 35. (из једанаестарца) и 50., Зорић у 63. минуту (из једанаестерца).

МЛАДОСТ: Лења, Ожват (А. Шпрох), Бероња, В. Шпрох, Брајковић. Тројановић (Добровољски), Стојисављевић, Сердар (Антонић), Зорић, Икрашев, Ђокић.

ЊЕГОШ: Прибић, Савовић, Тешановић, Правиловић, Којичић, Буганик, Милићевић, Перуновић, Пејовић, Врањеш, Никић.

У првих 15 минута најзапосленији у петровечкој Врбари био је физиотерапеут домаћих Александар Чањи који је морао чак тројици играча из Ловћенца: Правиловићу, Тешановићу и голману Прибићу указивати лекарску помоћ због повреда. Најгоре је прошао голман Милан Прибић, јер је због повреде чланка већ у 16. минуту морао напустити терен, кога су потом одвезли у болницу у Врбасу.

Пошто гости нису имали ни једну резерну на клупи, међу стативе је стао Тешановић, тако да је Његош до краја играо са играчем мање. Мрежу принудног голмана начео је Тројановић после додавања Стојисављевића у 31. минуту. Резултат првог полувремена поставио је млади Сердар из једанаестарца, пошто су гости у шеснаестерцу фаулирали Брајковића.

На 3:0 у 50. минуту повисио је Сердар после проигравања од капитена Ожвата. Свој други гол Тројановић је постигао у 57. минуту. Голеаду Петровчана завршио је искусни Зорић из пенала после играња руком бека Његоша, преварио је Тешановића који се није обрукао у улози голмана, јер је чак одбранио неколико добрих удараца домаћих играча.

Ј. Пуцовски

Младост (Т) – Препород 1:0 (0:0)

ТУРИЈА: Игралиште Младости, гледалаца 150. Судија: Врачар (Сомбор). Стрелац: Јовић 94.минуту. Жути картони: Попадић (Младост) и Дошлов (Препород).

МЛАДОСТ: Јовичић, Мрђеновић (Тешановић), Петровић, Ефендић, Ивановић, Курјачки, Попадић, Бајић (Јовић), Васић , Новићевић, Марјанов (Миловановић).

ПРЕПОРОД: Вуковић Ненад, Дошлов, Куришић, Лакић, Средник, Котараш, Тумбас (Копања), Шашић (Вуковић Срђан), Бурсаћ, Ковач, Тодић (Цурновић).

Током читавог тока сусрета фудбалери Младости били су много бољи ривал, имали много већи посед лопте, створили неколико добрих прилика, али нису успевали да пронађу пут до мреже гостију. У првом полувремену, шансе Попадића, Ивановића и Бајића и поништен погодак Новићевића због недозвољене офсајд ситуације.

У другом периоду игре домаћини су апсолутно доминирали у поседу лопте, а прилике Попадића, Ивановића, Васића и Миловановића завршиле су, или на оквиру гостујућег гола, или поред гола. Најбоља прилика на утакмици збила се у 76. минуту, када је млади Попадић, након правог каранбола у казненом простору добро реаговао и успео да главом лопту упути ка голу, али само до пречке гола Вуковића. Бележимо и једини излет гостију на половину домаћих у 78. минуту када је голман Младосташа Јовичић уклизавањем спречио гостујућег нападача да постигне погодак. У судијској надокнади, када су се готово сви помирили са ремијем, резервиста Тешановић са леве стране упутио је оштар центаршут у срце шеснаестерца, Попадић преглавао лопту на другу статива, где је дочекао Немања Јовић и шутем са десетак метара послао је у гол немоћног Вуковића.

Св. Срданов

Војводина (БГ) – Станишић 3:4 (1:1)

БАЧКО ГРАДИШТЕ: Игралиште у СЦ „Ђорђе Тапавица Yоја“, гледалаца: 100. Судија: Шћепановић (Крушчић), стрелци: Б. Јелић у 9, Топић у 52. и Пеленгић у 73. за Војводину (БГ), а Пјошта у 32. и 51, Плавшић у 55. и Лазић у 64. минуту за Станишић.

ВОЈВОДИНА: Бошњак 5,5, Хасичић 5,5, Петровић 6 (од 62 Татић 5), Д. Кудрић 6, Наранчић 6, Јанковић 7, Бошков 6,5, Топић 6,5, Пеленгић 6,5, Н. Кудрић 6, Б. Јелић – (од 25. Новаковић 5).

СТАНИШИЋ: Јеличић 5,5, Кнежевић 6 (од 75. Тевановић -), Буишић 6, Митровић 6, Вујин 6, Басарић 6, Плавшић 7, Матијаш 7, Лазић 7, Пјошта 7,5, Вулин 6,5 (од 70. Асан -).

Од дербија војвођанског „севера“ није било ни „Д“. Ривали су истрчали на терен у десеткованим саставима, па је све личило као да се игра дерби међуопштинских лигаша. Киша голова по михољском летњем дану је плод грешака одбране, а не смишљених акција нападача. Све у свему, стотинак гледалаца који су пратили утакмицу, зажалили су што су дошли.

В. Јанков

Бачка (П) - Слога 6:1 (4:1)

ПАЧИР: Игралиште  Бачке, гледалаца 50, судија: Дудок (Руски Крстур), стрелци: Шицар у 1. Милијашевић у 3. Копљевац у 19. Д. Кракљајић у 44. и 85. Њагрин у 60. за Бачку, а Ребић у 32. минуту за Слогу.

БАЧКА: Славнић, Мајлас 7, Гаврић 7 (Јекнић 7), Њагрин 7 (С. Кркљајић 7), Кољевац 8, Д. Кркљајић 8, Ђурановић 7 (Вуковић 7), Шицар 8 (Бакић 7), Шијачић 7, Милијашевић 8 (Козомора 7), Панић 7.

СЛОГА: Ђокић 6, Гргић 6, Тодоровић 6, Кајтас 6, Стевановић 6, Никшић 6, Савић 6 (Томић 6), Јевтић 6, Крмар 6, Ребић 7, Фуштар 6.

Играчи тренера Жељка Зинаје су стигли до убедљиве победе. На почетку чим је судија дао знак, Драган Шицар је постигао погодак, да би се два минута касније Милијашевић уписао у листу стрелаца, а до крја меча Пачирци још четири гола. А тачку на утакмицу ставио је Д. Кркљајић у 85. минуту.

С. Ст.

Таванкут - Бајша 3:0 (2:0)

ТАВАНКУТ: Стадион Таванкута, гледалаца 400, судија: Шипош (Србобран), стрелци: Спремо у 5. Бедековић у 37. Шимић у 88. минуту. Жути картони: Момчилов, Гњатовић, Спремо, Пејић (Таванкут), Шевић, Јокић, Марјановић (Бајша).

ТАВАНКУТ: Тасић 8, Вујић 7, Кујунyић 7 (Перић 6), Гњатовић 8, Скендеровић 8, Облаковић 8, Бедековић 8 (Тумбас), Момчилов 7 (Дондур), Пејић 7, Шимић 8, Спремо 8 (Бореновић 6).

БАЈША: Дамјановић 6, Тресиглавић 6, Шевић 6 (Дражић 6), Калуђеровић 6, Митровић 6 (Жембери), Марјановић 6, Пантовић 6, Кривокапић 6, Нађ 6, Батори 6, Лекаји 6, Иванов 6 (Станчић 6).

У комшијском дербији били су успешнији фудбалери Таванкута. Већ на самомпочетку утакмице, Спремо је побегао одбрани Бајше и са десет метара искоса послао лопту у угао иза немоћног Дамјановића. У 15. минуту гости су имали шансу да изједначе, али Лекај је са 15 метара погодио стативу, лопта се одбила до Калуђеровића, али је Тасић био на месту.

Марјановић је са 12 метара погодио стативу, а Спремо је могао и до другог гола у 35. минуту, али спетљао се и шанса је пропала. Два минута касније Слађан Бедековић је са 25 метара погодио угао. Таванкућани су стигли до трећег гола два минута пре краја преко Шимића. С. Ст.

Сента - ЧСК Пивара 3:1, Бачка 1901 - Херцеговац 2:1, Младост (БП) - Његош 5:0, Младост (Т) - Препород 1:0, Бачка (П) - Слога 6:1, Таванкут - Бајша 3:0, Младост АПА - Крила Крајине 0:0, Војводина (БГ) - Станишић 3:4.

1. Станишић      10     8      0      2      26:13        24

2. Бачка    10     6      3      1      22:10        21

3. Сента    10     6      2      2      20:6  20

4. Младост (Т)   10     5      4      1      14:5  19

5. Бајша    10     5      3      2      28:12        18

6. Војводина (БГ)       10     5      3      2      18:10        18

7. Бачка (П)      10     5      1      4      17:13        16

8. Крила Крајине       10     4      4      2      11:9  16