Кошаркаши Партизана бољи од Сплита

СПЛИТ: Кошаркаши Партизана победили су вечерас Сплит 69:59 на гостовању у другом колу АБА лиге.
1

Био је ово други тријумф изабраника Жељка Обрадовића, након што су на отварању сезоне били бољи од Задра.

Најефикаснији у победничком тиму најефикаснији је Зек Ледеј са 15 поена и 11 скокова, док је Ален Смаилагић такође имао дабл-дабл од 12 поена и 12 ухваћених лопти.

Црно-бели су током већег дела меча имали двоцифрену предност, а на полувремену је она износила плус 14.

Домаћи тим средином последње деонице искористио осцилације у игри ривала, Перковић је погодио две тројке у низу и Сплит је пришао на шест поена заостатка.

Након тога Партизан је направио серију 4:0 поенима Пантера и Мадара и поново се вратио на плус 10 на два и по минута пре краја меча.

Тачку на победу Партизана ставио је Ледеј тројком 47 секунди пре краја.