Ф1: Хамилтону победа на стази у Сочију

СОЧИ: Возач Мерцедеса Британац Луис Хамилтон победио је на трци Формуле 1 за Велику награду Русије.
luis hamilton tanjug ap andy wong

Актуелни шампион стигао је до девете победе у сезони и 81. у каријери, а петоструки шампион победом на стази у Сочију прекинуо је серију од три трке у којима су славили возачи Ферарија.

Хамилтон је иза себе је оставио тимског колегу Валтерија Ботаса, док је на трећој позицији завршио возач Ферарија Шарл Леклер, који је стартовао са пол позиције.

Иза њега је био Макс Ферстапен из Ред Була, на петој позицији нашао се Александер Албон такође из Ред Була, а првих десет комплетирали су Карлос Саинц (Мекларен), Серхио Перес (Рејсинг Поинт), Ландо Норис (Мекларен), Кевин Магнусен (Хас) и Нико Хулкенберг (Рено).

Наредна трку у шампионату Формуле 1 вози се за Велику награду Јапана 13. октобра.