Спорт - Рукомет

Спорт / Рукомет Србија се ремијем против Португалије пласирала на СП
Рукометаши Србије успели су да се после шест година пласирају на Светско првенство пошто су у двомечу баража били бољи од Португала.
Спорт / Рукомет Завршена државна рукометна првенства за млађе категорије
Велики успех остварили су рукометни клубови из Војводине пошто су на недавно завршеним државним првенствима за млађе категорије освојили пет, од могућих шест титула.
Спорт / Рукомет РК Војводина: Марјанац и Тркуља у црвено-белом
Шестоструки узастопни рукометни шампион Војводина довео је два појачања за следећу сезону. Саша Марјанац и Горан Тркуља су се вратили у клуб чије боје су већ бранили.
Спорт / Рукомет Бараж за СП: Рукометаши Србије гостују Португалији (видео)
Подмлађена мушка рукометна репрезентација Србије приказала је одличну игру у првом мечу баража за Светско првенство, када је у Нишу савладала Португалију  28:21.
Спорт / Рукомет Рукометаши Јединства Новог Бечеја изненадили у Супер Б лиги
Јединство из Новог Бечеја је своју прву такмичарску сезону у рукометној Супер Б лиги север-центар окончало на најлепши могући начин, победом против Мораве из Велике Плане.
Спорт / Рукомет ЕП: Србија са Шведском, Данском и Пољском
Женска рукометна репрезентација Србије играће у групи А на Европском првенству у Француској, где ће јој ривалке бити селекције Шведске, Данске и Пољске.
Спорт / Рукомет Рукометаши Србије са "плус седам" иду у Португалију
НИШ: Рукометна репрезентација Србије направила је велики корак према пласману на Светско првенство у Немачкој и Данској 2019. године, пошто је данас у првом мечу баража савладала Португалију 28:21 (14:10).
Спорт / Рукомет ЕХФ казнио РСС због отказивања турнира са тзв. Косовом
БЕОГРАД: Рукометни савез Србије кажњен је са двогодишњом забраном организовања турнира под окриљем ЕХФ-а и 15.000 евра због отказивања квалификационог турнира за јуниорке у Ковилову за пласман на Светско првенство.
Спорт / Рукомет Мировић и Вучевић са рукометашима Војводине
НОВИ САД: Премијер Покрајинске владе Игор Мировић и градоначелник Новог Сада Милос Вучевић примили су данас играче и руководство рукометног клуба „Војводина“ поводом титуле првака државе коју је овај клуб шести пут заредом освојио.
Спорт / Рукомет Српкиње у другом шеширу пред жреб за ЕП 2018
Европска рукометна Федерација објавила је саставе шешира за жреб група Европског првенства 2018, који ће се одржати 12. јуна у Паризу.
Спорт / Рукомет Љубомир Обрадовић: Моја дужност је да помогнем у тешком тренутку
Селектор репрезентације Србије, Љубомир Обрадовић, водиће мушки национални тим у утакмицама са Португалијом 10. (Ниш, 18 часова) и 14. јуна у оквиру баража за Светско првенство које ће се наредног јануара одржати у Немачкој и Данској.
Спорт / Рукомет Српкиње прве у групи пред ЕП 2018
Рукометна женска репрезентација Србије освојила је првом место у групи квалификација за Европско првенство које ће се наредног децембра одржати у Француској.
Спорт / Рукомет Обрадовићев списак за бараж мечеве против Португалије
БЕОГРАД: Селектор рукометне репрезентације Србије Љубомир Обрадовић објавио је данас списак од 18 играча за бараж мечеве против Португалије у борби за пласман за Светско првенство у Немачкој и Данској 2019. године.
Спорт / Рукомет Рукометаши Војводине навикли на пехаре
Сценарио у који су највише наде полагали играчи и стручни штаб Војводине се обистинио, црвено бели су можда у никад неизвеснијој у завршници рукометног првенства Србије освојили шампионску титулу.
Спорт / Рукомет Српкиње у Ква­ли­фи­ка­ци­ја­ма за ЕП до­че­кују Ма­ке­дон­ке
Жен­ска ру­ко­мет­на ре­пре­зен­та­ци­ја Ср­би­је већ је обез­бе­ди­ла ме­сто на Европ­ском пр­вен­ству у Фран­цу­ској (29. но­вем­бар – 16. де­цем­бар) а пре­о­ста­ло је да у недељу од­и­гра и по­след­њи меч ква­ли­фи­ка­ци­ја про­тив Ма­ке­до­ни­је.
Спорт / Рукомет Рукометаши Војводине шести пут заредом шампиони Србије
Војводина је шести пут заредом шампион Србије у рукомету. Искористили су Новосађани ненадану прилику и привели шампионат онако како се вероватно ни највећи оптимисти у њиховим редовима нису надали.
Спорт / Рукомет Донаторско вече за РК Пролетер из Зрењанина
У зрењанинском хотелу Војводина организовано је донаторско вече са циљем прикупљања средстава за набавку опреме за млађе категорије у Рукометном клубу Пролетер.
Спорт / Рукомет Последње коло плеј–офа Суперлиге за рукометаше: Новосађани загледани у Шабац
Цео плеј–оф домаћег рукометног првенства стао је у последње коло, када ће се одлучивати о прва три места на табели, тачније о шампиону, другом учеснику Сеха лиге и оном на најнезахвалнијој, трећој позицији.
Спорт / Рукомет Српске рукометашице избориле пласман на ЕП 2018
Рукометашице Србије убедљиво су победиле репрезентацију Фарских острва 33:17 (17:11) у Торшавну у петом колу квалификационе групе 3.
Спорт / Рукомет Темеринке најбоље у Србији
У финалу државног првенства у рукомету за пионирке (играчице рођене 2005. године и млађе) Темеринке су, после продужетака, победиле Таурунум и оствариле сјајан успех.