Аркус суперлига рукометаша: Новосађани без проблема

Кикинђанима није могао да супротстави најјачи састав пошто у редовима шампиона чак седам играча је ван строја.
rukomet, freeimages

И поред тога, победа Војводине ни једном није дошла у питање. Једина непознаница била је та којом гол разликом ће се окончати овај сусрет. Немања Прибак није имао тежак задатак да креира напад, а већим делом првог полувремена на гол Кикинђана су атаковали по десној страни где су се истакли Дарко Миленковић и Јовица Николић, да би пред одлазак на одмор с левог крила неумољан био Срђан Милић.

Почетком другог дела и вођства од десет голова предности, рукометаши Војводине дали су себи за право да се опусте. Такав поклон оберучке су прихватили Кикинђани и преко двојице Никола, Станковића и Врговића, дошли до свега пет голова заостатка (20:15). Десетак минута је било довољно да Војводина збије редове, Милош Грозданић је прорадио и уз Миленковића и Николића домаћин је повео 34:22, да би потом јуниор Бојан Машић, који је први пут добио шансу, дигао лествицу на 13 голова предности. Међу стрелце уписао се и млади Симо Шијан, такође дебитант у домаћем шампионату.

Ј. Галић

Војводина - Кикинда 36:24 (19:9)

НОВИ САД: СЦ Слана бара, судије: Росић и Ђурашиновић (Врбас). Седмерци: Војводина 3 (3), Кикинда 1 (0). Искључења: Војводина 8, Кикинда 4 минута.

ВОЈВОДИНА: Шијан 1, Куртеш 2, Ковачевић, Милић 4, Мирковић 1, Машић 1, Прибак 2, Вуковљак 2, Веркић (10 одбрана), Миленковић 9, Томић, Станковић, Николић 7, Грозданић 7 (3), Андрић (5 одбрана).

КИКИНДА: Кнежевић, Милошевић 1, Дукатаров, Голић, Кењало, Мишков (8 одбрана), Станковић 7, Врговић 4, Панић, Продановић, Косановић, Ристић 2, Комарек 5, Мишуља 5, Маркуш. Тренер Новосађана Борис Ројевић