РУКОМЕТАШИЦЕ СРБИЈЕ У ГЛАВНОЈ РУНДИ СВЕТСКОГ ПРВЕНСТВА: Јужноамериканке лак плен

Рукометашице Србије победом над Чилеом са 30:16 у трећем колу групе Е Светског првенства обезбедиле су пласман у главну рунду такмичења. Солидно су играле Чилеанке у првом полувремену, помогнуте грешкама противника, али је затим уследила реакција Србије која је релативно лако стигла до важна два бода.
ИХФ

Силовито је стартовала екипа Уроша Брегара и након три минута било је 3:0. Захваљујући искључењима наших играчица Чилеанке су узвратиле истом мером и стигле су до егала.  Уследио је период „суше" Србије од 11 минута без гола. Бориле су се Чиланке, играле су без страха и нису се обазирале на квалитет наших девојака. На голу Чилеа феноменална је била Кортез која је поприлично намучила поротивнице у првих 30 минута. Једина која је имала решење за Кортесову била је играчица Црвене звезде лево крило Александра Стаменић. Пад у игри Чилеа пред одлазак на одмор помогао је Србији да дође до голова предности.

У наставку сусрета Србија је поново због искључења играла без голмана што су Чилеанке брзо казниле и смањиле заостатак. У последњих 20 минута Србија је држала све под контролом и уписала је два бода која је воде у наредну фазу. Иако су наше рукометашице претежно бољом игром у другом полувремену стигле до победе треба честитаи и Чилеанкама на храбој игри и залагању.

Српкиње ће се у главној рунди надметати са Немачком, Пољском  и Јапаном. Први дуел Србија ће играти у четвртак против Пољске.

В. Гвозденовић

Србија – Чиле 30:16 (10:6)

ХЕРНИНГ: Јиске Банк Боксен, гледалаца: 800. Судије: А. Мали и А. Далаи (Кувајт) . Седмерци: Србија 2 (1), Чиле 1 (1). Искључења: Србија 6, Чиле 4 минута.

СРБИЈА:  Бојичић 2, Јањушевић 1, Јововић 3, Чолић (5 одбрана), Кубина (3 одбране), Лаништанин, Лазић 1, Ловрић, Милојевић, Нуковић 3, Радевић 4, Радосављевић 4 (1), Симић (2 одбране), Стаменић 7, Величковић 2, Вукајловић 3.

ЧИЛЕ: Салфате 1, Караско, Вергара, Алварез 4, Кортез (11 одбрана) 2, Галвез, Салас 2 (1), Кордова, Руиз 1, Пара Пара 1, Паул 3, Авендано, Муњоз, Лара 2, Рејес.

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО

Група Е

Србија – Чиле 30:16

Данска – Румунија (20.30)

1.  Данска        2             2             0             0             71:31   4

2. Румунија   2             2             0             0             81:47   4

3. Србија         3             1             0             2             79:78   2

4. Чиле              3             0             0             3             46:120                                0