ЕП ватерполисткиња: Нови пораз Србије, Рускиње убедљиве

БУДИМПЕШТА: Женска ватерполо репрезентација Србије изгубила је од Русије 27:2 (6:2, 8:0, 8:0, 5:0 ) у другом колу А групе на Европском првенству у Будимпешти.
vaterpolistkinje srbije1, foto aleksandra krupanicc

Био је то други пораз изабраница Драгане Ивковић, након што су јуче поражене од Грчке 26:7.

У првој четвртини се Србија и држала. Две одличне одбране у безизлазној ситуацији Вање Лазић и голови Јелене Вуковић и Наде Мандић. Тих 2:6 је по приказаном било коректно. Међутим после тога се наша игра распала. Рускиње су користиле скоро сваку прилику, имале безброј контри, пустиле много парабола у мрежу немоћних српских голмана. Николину Травар није ишло, па је последња четири минута бранила поново Лазићка.

Српске ватерполисткиње наредни меч играју за два дана против Хрватске, а потом следе дуели против Словачке и Мађарске.

- Лоше смо одиграли мада је почетак био добар. Русија је далеко испред нас у сваком погледу. Могле смо боље, да имамо бољи резултат. Договоре нисмо испоштовали. Брзали смо у нападу а оне су сваку нашу грешку кажњавали. Сада нам почиње оно због чега смо дошли – рекла је Драгана Ивковић.

Голман Вања Лазић је била реална:

- Договор нисмо поштовали. Контре су им ишле нашим грешкама а то нам је био једини задатак. На жалост нисмо биле како треба што се тога тиче. Надам се да ћемо у среду бити мирније и да ћемо забележити добар резултат.

РусијаСрбија 27:2 (6:2, 8:0, 8:0, 5:0)

БУДИМПЕШТА: Дунав Арена. Судије: Зварт (Холандија), Бланшар (Француска). Играч више: Русија 4 (2), Србија 2 (0).

РУСИЈА: Устијухина, Берснева, Прокофјева, Каримова 2, Борисова 3, Горбунова 4, Серзантова 6, Симанович, Тимофејева 2, Собољева, Иванова 3, Федотова 7, Карнук. Селектор: Гајдуков.

СРБИЈА: Лазић, Чегар, Пантовић, Рудић, Јосифовић, Мишковић, Глушчевић, Мандић 1, Илић, Вуковић 1, Милићевић, Јаковљевић, Травар. Савезни тренер: Ивковић.