БОЈ ЏОРЏ СЕ ОГЛАСИО ПОСЛЕ ШОКАНТНОГ ИСПАДАЊА ИЗ ЕВРОВИЗИЈСКОГ ТАКМИЧЕЊА: „Тужан сам, али ово није крај“
Наступ Сенхит и Боја Џорџа, представника Сан Марина, изазвао је бројне реакције гледалаца, а светска звезда огласила се на Иксу након што се нису пласирали у финале.
Прво полуфинале овогодишње Евровизије 2026 одржано је синоћ, а публика и стручни жири изабрали су десет земаља које су обезбедиле место у великом финалу.
Међу њима се нашла и српска група Лавина, док представници Сан Марина нису успели да прођу даље, иако се током наступа на сцени појавио и легендарни Бој Џорџ.
Наступ Сенхит и Боја Џорџа изазвао је бројне реакције гледалаца, а снимци њиховог извођења брзо су се проширили друштвеним мрежама. Коментари публике и даље пристижу, док су мишљења о њиховом наступу прилично подељена.
Док су једни оштро критиковали перформанс уз коментаре да "Бој Џорџ апсолутно ништа не доноси наступу" и тврдње да се "сигурно неће пласирати у финале", други су наводили да им се песма ипак "веома допада".
"Било је баш лоше, једно велико ништа", "Зашто је Бој Џорџ уопште овде", само су неки од коментара који су се појавили на Јутјубу и Инстаграму.
Огласио се Бој Џорџ
У својој објави на платформи X, Бој Џорџ је поделио тугу због испадања, али и захвалност на пруженој прилици.
"Ако сте гласали за нас, много вам хвала. Тужан сам што нисмо прошли у финале, али моје евровизијско искуство било је фантастично. Не бих мењао ни минут. Хвала Сенхит и целој делегацији Сан Марино", написао је музичар.
Најавио је и да ово није крај њихове сарадње, као и да ће заједно наступити на концерту његовог бенда Калчер Клуб у Милану, у јулу. Обожаваоци су им пружили подршку.
If you voted for us, thank you so much, I was sad we didn't get through to the final but my @eurovision experience has been fabulous. I wouldn't take a minute of it back. Thanlks to @senhitofficial and the entire San Marino delegation. What a fun bunch. We will perform together…
— Boy George (@BoyGeorge) May 12, 2026
Након објаве уследила је лавина порука подршке обожавалаца који су му поручили да је за њих победник без обзира на исход гласања. Многи су хвалили песму "Суперстар" као оптимистичну и позитивну, те изразили жаљење што је Европа није препознала.
"Волим песму ‘Суперстар’. Ти и Сенхит сте предиван тим. Каква песма која подиже расположење! Тако ми је драго што ћете се поново ујединити у јулу", написао је један обожавалац. Други су коментарисали како су Евровизију гледали искључиво због њега и да је његов наступ био сјајан.